Dva měsíce mimo hru. Ocelářům se na úvod přípravy zranil obránce

Foto: hcocelari.cz

Hokejisté Třince naskočili do kolotoče přípravných zápasů vítězstvím 5:2 nad Brnem, přišli však o Jakuba Matyáše. Obránce Ocelářů úvodní duel nedohrál pro zranění.

HokejkaSHOPvanoce

Běžela 48. minuta, když třinecký zadák nepustil do zakončení Jakuba Orsavu, který se dral do dobré šance. Při obranném zákroku si však zřejmě poranil rameno a těžce se zvedal z ledu.

Utkání pro něj předčasně skončilo, stejně jako celá příprava. „Utrpěl zranění v horní části těla, předpokládaná doba jeho absence je zhruba dva měsíce,“ informovali Oceláři na Twitteru.

Jakub Matyáš v uplynulé sezoně pomohl Třinci k titulu. K 32 zápasům v základní části přidal šest ve vyřazovacích bojích, dalších 19 duelů odehrál o patro níž na farmě ve Frýdku-Místku.

Nyní už je jisté, že vytáhlý pětadvacetiletý hokejista, který má na kontě 75 startů (0+3) v elitní tuzemské soutěži a 117 (1+6) v první lize, nestihne začátek soutěže. Ať už v Třinci, či ve Frýdku.

Výsledek úvodního přípravného utkání Třince:

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC KOMETA BRNO 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Chmielewski (Kofroň), 28. Chmielewski (Marcinko), 28. Novotný (Polanský), 36. Chmielewski (M. Kovařčík, D. Musil), 60. Adámek – 10. Jenyš (Mueller), 45. Holík (Mueller).
HC Oceláři Třinec: Kváča – D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Matyáš, Haman, Adámek – Kvasnica, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, Kofroň – Hladonik.
HC Kometa Brno: Klimeš – Baranka, O. Němec, Malec, Bartejs, Kowalczyk, Svozil – Zaťovič, P. Holík, Mueller – K. Plášek, Plekanec, Kratochvíl – Orsava, Lev, Kucsera – Jenyš, J. Hruška, Süss.

Foto: Twitter HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz