Dva góly v jednom oslabení? To se mi ještě nestalo, culí se Tomášek. Zatím jen vítězí

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

26. října 2019, 12:12

David Jahoda

Jiří Smejkal fauluje dvakrát během jednoho střídání, Olomouc doufá, že rozjetou Spartu dostane do kolen. Výsledek? Smejkal si čtyři minuty s klidem odseděl a zpoza mantinelu přihlížel dvěma gólům parťáka Davida Tomáška. Jeho unikum rozhodlo o osmé výhře Pražanů za sebou.

HokejkaSHOPvanoce

Rozhodnout zápas musí být samo o sobě super. Ale rozhodnout ho dvěma góly v oslabení...
Ještě se mi to nestalo, abych řekl pravdu. Dokonce v jednom oslabení... asi to celý zápas rozhodlo. Jsem za to rád. Pak to bylo od nás dobře pohlídané. Potřebovali jsme dát gól, čekalo se na ten první. Tyhle byly klíčové.

Hra v oslabení vám sedí?
Ve Finsku jsem to moc nehrál, byli tam jiní specialisté na oslabení. Tady mi ale Uwe Krupp říkal, že s tím mám počítat a že to mám zvládat na vhazováních. Zároveň chci ale říct, že my jsme do toho nešli s tím, že v tom oslabení chceme dát góly. Na druhou stranu, soupeř by měl být vždycky v ohrožení, že protivník v oslabení góla dát může. Pak se mu i ta přesilovka hraje hůř.

Jak se stalo, že na vás Olomouc dvakrát zapomněla?
Nevím (směje se). Je to asi spíš otázka na ně. U první akce to bylo výborně udělané od Buchty (Jana Buchteleho, pozn. red.) tam jsme jeli dva na jednoho, krásně mi to nahrál. U druhého gólu jsem se zapomněl, ztratil jsem hokejku, musel jsem ji sebral. Oni asi udělali nějakou chybu na naší modré a otočilo se to. Zase taková šance to ale nebyla. Opřel jsem se do toho, a buď to bylo tečované, ale to nevím, budu se muset podívat na video, nebo to Konrád podcenil. Chtěl jsem to každopádně dostat jenom na bránu.

Na domácích pak už byla vidět velká deka, souhlasíte?
Asi jo. Od nás to ale bylo velmi zkušeně pohlídané, bez problémů. Někdy jsme nějakou chybu ve středním pásmu udělali, ale řekl bych, že Olomouc dělala daleko víc chyb. Je to ale jasné, v takové chvíli byl míč na jejich straně. Oni musí. My jsme se jen potřebovali uklidnit a říct si, co udělat, abychom si došli pro tři body.

Jak vám sedí pozice v prvním útoku po boku Michala Řepíka a Jiřího Smejkala?
Sedí, komu by neseděla. Je to samozřejmě nějaká zodpovědnost, ale přišel jsem sem s tím cílem, že takovou roli bych si chtěl vybojovat. Pořád se mluví o prvním útoku, ale až takovou důležitost bych tomu nepřikládal. Samozřejmě hrajeme přesilovky, oslabení proti TOP lajnám soupeře, takže to člověk nějak musí zvládnout. My máme ale takovou sílu, že to vždycky rozhodne jiná lajna. A to je jedině plus.

Osm výher za sebou, to je na psychiku pořádně hřejivý balzám.
Je to vynikající, člověk to chce udržet. A myslím, že to na nás jde vidět. Nepanikaříme, i když na nás třeba teď Olomouc docela vlítla. Ustáli jsme to a počkali jsme si na naše momenty. Vítězná série je super, ale může se to otočit na druhou stranu, takže musíme být pokorní a pracovat dál.

Teď vás čeká těžký los, soupeři jako Plzeň, Třinec, Brno. O to lepší, že do toho jdete v takové vlně, že?
Určitě. Na druhou stranu, ta vlna nám to nevyhraje. Nesmíme si říct, že máme osm vítězných zápasů v řadě a soupeři se porazí sami. Respektujeme jejich kvalitu, ale tuhle vlnu můžeme využít ve svůj prospěch, nějaký psychický boost. Je to jedině dobře, určitě lepší než jít do takového losu po sérii porážek.

„My máme ale takovou sílu, že to vždycky rozhodne jiná lajna. A to je jedině plus.“

Jak jste zatím ve Spartě spokojený? 
Ze začátku to bylo o zvyku. Samozřejmě se tu hraje jiný hokej, trochu jsem se hledal. Body jsem neřešil, říkal jsem si, že to přijde samo. Jak už jsem řekl, je tu spousta útoků, které můžou rozhodnout. Bylo to spíš o tom najít si tu svoji roli, ve které nejlíp člověk pomůže týmu.

Měl jste snadnější adaptaci o to, že se týmu tak daří?
Jasně. Já jsem přišel a ještě jsme neprohráli zápas, za což jsme samozřejmě rád. Ještě jsem tady neokusil porážku. Nemyslím si ale, že by můj příchod měl až takový efekt (směje se). Ale nějak si to sedlo a já jsem jenom rád, že jsem nepřišel a nezačalo se prohrávat. To bych se asi trochu trápil, jestli to není i mnou. Takhle je to paráda! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz