Dva góly v extralize? Skvělý pocit, ani jsem tady neměl být, culí se Němec

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Ještě nedávno by ho ani ve snu nenapadlo, že znovu oblékne dres Komety. Týmu, se kterým spojil více než šest let své kariéry včetně titulu z roku 2017. Nyní, ve třetím zápase po návratu, však Vojtěch Němec (na snímku zcela vlevo) za celek z moravské metropole opět boduje.

O Kapku lepší hokej

Společně s gólmanem Karlem Vejmelkou se stal hlavním strůjcem úspěchu na ledě Liberce, kde zapsal dva přesné zásahy.

„V podstatě jsem v extralize neměl být, ale shodou okolností se mi poštěstilo, že jsem se tu znovu objevil. Jsem za to moc rád," řekl Němec po utkání. A má pravdu, původně měl totiž pětatřicetiletý útočník působit ve druhé lize u znojemských Orlů. Ta však kvůli pandemii dostala pomyslnou červenou, a tak se za herním vytížením přestěhoval do prvoligové Třebíče.

V Chance lize ovšem také nepobyl příliš dlouho, brzy si ho do svých řad stáhlo vedení Brna, jež s Třebíčí úzce spolupracuje. A ukázalo se, že udělalo dobře, což dokládají i dvě již zmíněné Němcovy trefy do sítě Liberce. 

„V podstatě jsem v extralize neměl být, ale shodou okolností se mi poštěstilo, že jsem se tu znovu objevil. Jsem za to moc rád."

Poprvé o sobě dal vědět už ve druhé polovině úvodní třetiny. Domácí Knot zaváhal při přechodu vlastní modré čáry, kde puk ukořistil Klepiš, jenž si najel k brance a nahrál k levé tyčce na střelu do poloprázdné klece právě Němcovi. Zkušený forvard pak už neměl větší obtíže s doklepnutím touše za čáru, čímž ukončil Kváčovu téměř 150 minut dlouhou neprůstřelnost.

Jeho druhý zářez přišel v závěru druhé dvacetiminutovky, to zase šikovně tečoval dělovku od modré z hole beka Freibergse. „Je to skvělý pocit, asi to ani nelze popsat. Ale nebyla to žádná individuální akce, nýbrž práce celé pětky," komentoval svůj gólový příděl.

Bylo by ale nefér nevyzdvihnout i druhého brněnského hrdinu: Karel Vejmelka si připsal skvělých 44 zákroků! Nejvíc se zapotil zřejmě během třetího dějství za stavu 2:1 pro Moravany, kdy nápor Severočechů gradoval. V jeho průběhu musel pokrýt hrozivých 21 pokusů domácích.

Za svá záda ovšem pustil jediný z nich, a to až při hře v šesti proti pěti pouhou minutu před koncem z čepele Vlacha, který srovnal na 2:2. „Celé utkání jsme bojovali a dobývali soupeřovu obranu, šance jsme si vytvořili. Hráči si za vyrovnáním šli a zasloužili si ho. Jsem rád, že se jim to nakonec povedlo," hodnotil trenér Tygrů Patrik Augusta.

„Budeme muset nájezdy potrénovat, vůbec se nám v nich nedaří. Věřím, že příště to otočíme."

V následných nájezdech ale znovu dominoval Vejmelka, když pochytal všechny střelce šelem. Rozhodl tím o bonusovém bodíku svého mužstva a Kometa přidala další výhru – již šestou z posledních sedmi střetů.

O mnoho menší radost měl liberecký reprezentační útočník Radan Lenc, jelikož jeho tým v této individuální disciplíně utržil porážku už podruhé v řadě. „Budeme muset nájezdy potrénovat, vůbec se nám v nich nedaří. Věřím, že příště to otočíme," dodal.

Brněnský strážce svatyně tedy v souboji elitních gólmanů české nejvyšší soutěže přechytal libereckého Kváču, jenž aktuálně okupuje první místo v tabulce procentuální úspěšnosti zákroků s hodnotou 92,74 %. Vejmelka mu šlape na paty ze třetího místa s 92,33 %. Komu z nich se bude asi ve zbylé části sezony více dařit?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz