Dva góly? Dobré na sebevědomí, těší Hanzla. Radilovi hned děkoval

Foto: Jan Beneš, Český hokej

22. dubna 21:28

Josef Prášek

Rakousko srazil dvěma zásahy. Robin Hanzl oprášil spolupráci s Lukášem Radilem a podílel se na výhře Česka 5:0. „Je to dobré na sebevědomí, když člověk dá dva góly,“ pochvaloval si po utkání.

Fanshop národního týmu

Zvláště druhou branku zakončoval zcela sám před brankovištěm, kde ho parádně našel právě Lukáš Radil. „Už jsem mu za to poděkoval,“ usmíval se Robin Hanzl.

„Ta žabička byla excelentní – já to pak jen doklepával do prázdné branky,“ říkal na adresu svého kolegy ze Spartaku Moskva.

Radil mu nahrával i ve druhé třetině, bylo to dokonce v oslabení.

„Já už jsem správný moment na střelu promeškal, takže jsem mu to chtěl vrátit,“ popisoval Hanzl trefu na 2:0.

Jenže jeho nahrávku si ztečoval za záda brankáře jeden z beků Rakouska. „On mě odměnil vlastním gólem,“ pousmál se.

S Lukášem Radilem toho nicméně v sezoně až tolik neodehrál, i když hrají oba za stejný tým v KHL. „Akorát chvíli, takže se dá říct, že jsme navázali na to, kde jsme skončili. Dokážeme si vyhovět,“ povídal Hanzl.

„On je spíše přímočařejší hráč a já zase do nahrávky. Teď to vyšlo spíše naopak, že mi to on dvakrát nahrál,“ dodal spokojeně dvaatřicetiletý útočník české reprezentace.

„Dokážeme si vyhovět. On je spíše přímočařejší hráč a já zase do nahrávky."

Pro něj to bylo utkání po měsíci a půl. A nebyl jediný. Pro většinu hráčů to byl zápas po delší době. Ale byl vítězný, protože Češi vyhráli jednoznačně 5:0.

„Byl to těžký zápas. Nebylo to příjemné, jako by se začínalo po letní přípravě – člověk nemá takové zápasové tempo a trošku se hledá. Načasování je trošku nepřesné, ale branky nás uklidnily,“ pravil rodák z Ústí nad Labem.

Jak moc byla znát absence zápasů? „Bylo to hodně znát. Ani ne tak fyzicky, i když na začátku na nás trošku vletěli a museli jsme se tomu přizpůsobit. Hlavně to je o tom načasování. V tomhle byl největší rozdíl,“ odpovídal účastník už jednoho mistrovství světa.

Češi ovšem měli utkání i tak pod kontrolou a do prvního duelu v rámci přípravy na letošní šampionát vstoupili správnou nohou.

„Tady ty zápasy jsou víceméně o nás. My se nějak speciálně na tyhle týmy nepřipravujeme a chceme hrát naši taktiku a dostat se do systému, který po nás chce trenér,“ vykládal a pak pokračoval.

„Tak nějak se to dařilo. Chybičky tam samozřejmě byly, ale máme čas na to, abychom to dopilovali,“ uzavřel Robin Hanzl první duel proti Rakousku.

Další zkouška čeká české reprezentanty opět proti Rakousku, tentokrát už ale v Česku. V sobotu se začíná v Jindřichově Hradci od 18:40. A jedno je jasné, prostor dostanou další hráči, kteří ve čtvrtek nehráli.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz