Dva duely v Asii? Dobrý test. Chválili nás, hlásí Novák. Češky stihly i volit

Foto: Karel Švec, ČSLH

České hokejistky mají za sebou první akci v novém roce. Na konci ledna absolvovaly dvě utkání v Japonsku s domácím výběrem, který se co nevidět představí na olympiádě v Jižní Koreji. Češky v obou zápasech sice prohrály, ale zejména první duel byl velmi vyrovnaný. Ženský reprezentační tým strávil v Asii celý týden a kromě dvou duelů si našel čas také na občanskou povinnost, hokejistky totiž na dálku volily ve druhém kole prezidentských voleb.

Nový fanshop

V prvním utkání Češky dlouho držely s japonskými favoritkami krok. Osudným se jim stalo až čtvrté vyloučení, které v 57. minutě potrestala Nakamuraová a rozhodla o vítězství Japonska.

Naopak druhý zápas neodstartovaly české hokejistky vůbec dobře, v polovině úvodní třetiny prohrávaly o tři góly a rozjeté Japonky brzdily horko těžko. „Do utkání jsme nastoupili nekoncentrovaně. Brzy jsme prohrávali 0:2. Dostali jsme smolný gól od modré. Pak jsme dostali ještě třetí branku, ale celý zápas jsme následně odehráli v poměru 1:1. Nutno přiznat, že Japonky byly lepší, rychlejší a koncentrovanější. Byla to jejich poslední příprava před olympiádou, takže hrály disciplinovaně a organizovaně. Nedovolily si udělat chybu,“ všiml si trenér českého národního týmu Petr Novák.

Češky se musely vyrovnat s výrazným časovým posunem. „Dvakrát jsem se probudil ve čtyři hodiny ráno, ale to je asi individuální. Některé hráčky to snášely dobře, jiné hůř. Speciálně jsme se na to ale nepřipravovali. Měli jsme sraz den před odletem. Pak jsme stihli dva tréninky a hned zápas. Určitě se to dalo zvládnout líp,“ přemítá.

O české hokejistky jinak bylo výborně postaráno. „Organizace byla velmi dobrá až precizní. Jediné, co nám vadilo, bylo, že cesta na zimák trvala hodinu a čtvrt. V Japonsku je to běžné, ale my na to nejsme zvyklí. Šlo o jedinou věc z hlediska organizace, která nám trošku vadila, ale jinak bylo všechno v pořádku. Na rozdíl od Německa, které prohrálo v dvojzápase 1:9, jsme my prohráli "jen" 1:5,“ pokračuje Novák. „Náš přístup si Japonky pochvalovaly více. Byli jsme pro ně dobrým sparingpartnerem. Oba zápasy byly vyrovnané,“ dodává.

Hokejistky volily prezidenta na ambasádě

Vzhledem k tomu, že se týdenní trip do Japonska sešel s termínem druhého kola prezidentských voleb, vyrazily české hráčky volit na ambasádu v Tokiu. „Město je fakt veliké, ale ambasáda byla půlhodinu cestu mezi hotelem a zimákem, takže jsme zkontaktovali ambasádu a zajistili, abychom mohli volit. Kdyby sídlo ambasády nebylo v dosahu, asi by pro nás nebylo možné dostavit se k volbám,“ vysvětluje kouč českých hokejistek.

„Jsem rád, že se nám podařilo splnit občanskou povinnost. Holky si mohly vyřídit voličské průkazy. Některé volily vůbec poprvé a hned v Japonsku, kde moc lidí nevolí. Lidé z ambasády se o nás hezky postarali, dokonce se byli podívat na obou našich zápasech,“ uzavírá Petr Novák.

Teď mají české reprezentantky krátkou přestávku, brzy ovšem znovu vyrazí do boje. V polovině února ovšem zamíří na turnaj do Rakouska, kde se kromě domácího celku střetnou také se Slovenskem a Německem.

Výsledky české ženské reprezentace v Japonsku:

JAPONSKO – ČESKO 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 57. Nakamuraová (Koikeová, Kubová).
Rozhodčí: Nakajamaová, Wadaová – Hošiová, Mizuhoriová (všechny Japonsko).
Vyloučení: 2:4.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 33:7 (10:3, 16:0, 7:4).
Diváci: 1 431.
Česko: Peslarová – Horáková, Zedníková, Tejralová, Kosinová, Šmajdová, Pejšová, Pacalová, Martinů – Polenská, Mašková, Bucifalová – Jůzková, Patočková, Tomasco – Studentová, Smetková, Vonková – Topolská, Lerchová.Trenéři: Novák a Tejral.

JAPONSKO – ČESKO 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 1. Kubová (Toková, Ukitaová), 2. Takaová (Šišiučiová, Horiová), 13. Horiová (Ukitaová, Kubová), 27. Nakamuraová – 28. Polenská (Tejralová, Jůzková).
Rozhodčí: Nakajamaová, Hokkanen – Točigiová, Miuraová (všichni Japonsko).
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 45:10 (16:3, 12:5, 17:2).
Diváci: 1 130.
Česko: Zechovská (21. Peslarová)  – Horáková, Zedníková, Tejralová, Kosinová, Pacalová, Šmajdová, Pejšová, Martinů – Polenská, Mašková, Bucifalová – Jůzková, Patočková, Tomasco – Studentová, Smetková, Vonková – Topolská, Lerchová. Trenéři: Novák a Tejral.

Sestava českého týmu

Brankářky: 
Klára Peslarová (Karviná), Kateřina Zechovská (Litvínov).

Obránkyně: 
Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko), Věra Horáková, Martina Zedníková, Karolína Kosinová, Vivien Šmajdová, Zuzana Martinů (všechny Slavia Praha), Daniela Pejšová (Roudnice nad Labem), Kristýna Pacalová (Třebíč).

Útočnice: 
Alena Polenská (Petrohrad, Rusko), Barbora Patočková, Adéla Jůzková, Veronika Bucifalová, Laura Lerchová (všechny Slavia Praha), Kamila Smetková (Hodonín), Simona Studentová (Lugano, Švýcarsko), Šarlota Tomasco, Martina Vonková (obě Kladno), Tereza Topolská (Beroun), Martina Mašková (University of Regina, Kanada).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Zahálková
Hlavní trenér: Petr Novák
Asistent trenéra: Petr Tejral
Masér / kustod: Martin Vašek
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz