Dva body? Takový vánoční dárek, směje se Will po výhře v Třinci

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

23. prosince 2017, 10:05

Daniel Ježek

Třicáté druhé kolo svedlo proti sobě semifinalisty letošního ročníku hokejové Ligy mistrů. Oceláři Třinec ve své hale přivítali liberecké Bílé Tygry. Kdo očekával jednoznačný duel, tak byl na velmi velkém omylu. Liberečtí se srdnatě bránili třinecké útočné jízdě, domů se nakonec vracejí se dvěma body. Hlavním hrdinou se stal brankář Roman Will, který pochytal čtyřicet šest pokusů domácích.

Plekanec Chance liga

Pro Bílé Tygry to byl zcela jistě těžký zápas, Liberečtí nakonec z WERK ARENY odvážejí dva body. „Bylo to těžké, ale musím smeknout před klukama. Hodně mi pomohli, skvěle jsme to ubránili. Nesmím zapomenout ani na kluky, kteří sice v oslabení nehráli, ale zase to rozhodli v nájezdech. Připravila se pro ně půdička, oni to skvěle využili,“ hodnotí Roman Will páteční duel.

Liberecký brankář v zápase čelil padesáti střelám třineckého celku, do jeho sítě zapadly jen dva kotouče po akcích Zbyňka Irgla a Martina Růžičky. Je pro brankáře lepší zápas, kdy má pořád hodně práce? „Pro gólmana to je občas lepší, když ty střely lítají ze všech stran. Musím pochválit i kluky, kteří skvěle pracovali v předbrankovém prostoru, na všechny pokusy jsem dobře viděl. Tím mi to velice ulehčili,“ chválí liberecký maskovaný muž.

Oceláři po celý zápas tahali za delší konec provazu, hráčům s drakem na hrudi se to ale nedařilo přetavit v branky. „Třinec má výborné a hrozně šikovné hráče, jsem velmi rád, že jsme to zvládli. Oslabení byly velký faktor. První gól sice byl v oslabení, my tam ale padali po držkách a zaslouženě jsme to udrželi. Hlavně v tom prodloužení,“ pokračuje Will.

Přesilovky jsme hráli mizerně, mrzí Růžičku

Gólman Bílých Tygrů musel v duelu řešit několik velmi záludných situací. Tvrdými bombami jej od modré zaměstnávali obránci Ocelářů, u brankoviště pak operovali šikovní a urostlí útočníci Třince. Will ale byl nad jejich síly. „Každá střela je těžká. Může se stát, že to někoho trefí a puk se jinak odrazí. Kluci ale výborně eliminovali ty největší šance, které soupeř měl. Tím mi hodně pomohli,“ neopomíná své spoluhráče.

Rozhodnout nakonec musely samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži se na střeleckou listinu nejprve zapsal Martin Růžička, za hosty odpověděl Marek Kvapil. Souboj se opakoval i po změně pořadí, Růžička byl velice blízko k rozhodující trefě. Kotouč ale za brankovou čáru nedoklouzal. „Vůbec to nemám v hlavě, nevím, jak to probíhalo. Věřil jsem, že to není gól. Kotouč poskakoval po brankové čáře, já pak sklapl betony k sobě. Zaplať pánbůh, že to neskončilo v bráně,“ hodnotí Will rozhodující moment.

Liberečtí nakonec získali dva velmi cenné body, s blížícím se Štědrým dnem to zcela jistě byl pěkný dárek. „Ano, byl to takový vánoční dárek. Touto cestou bych chtěl všem popřát hezké svátky, ať si je všichni užijí s rodinami,“ uzavírá Roman Will.

Sestřih zápasu HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz