Důležitý podpis! V Plzni si pojistili dalšího odchovance

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Útočník Jakub Pour bude nadále hájit barvy Plzně, s tamním vedením dnes podepsal novou smlouvu do konce sezony 2022/23. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

O Kapku lepší hokej

Indiáni si už na začátku uplynulého týdne pojistili služby obránce Lukáše Kaňáka a útočníka Petra Kodýtka, teď se k nim přidal další odchovanec plzeňského hokeje Jakub Pour, jenž se v Plzni upsal na další dva roky.

„Jsem moc rád, že jsem prodloužil smlouvu. Jsem rodák z Rokycan, ale v Plzni jsem si prošel celou mládeží. Dostávám důvěru v áčku a budu se to i nadále snažit vracet svými výkony,“ říká k podpisu nového kontraktu.

21letý útočník naskakuje v extralize už čtvrtým rokem. Celkem pomohl indiánům už ve 147 zápasech, zaznamenal v nich 40 bodů (27+13). „Pro nás to byla jednoznačná volba, aby v klubu zůstal,“ těší Tomáše Vlasáka.

„Kuba je naším hráčem a podle mého názoru s potenciálem dávat každou sezonu deset gólů. Věříme, že se bude posouvat dál a do budoucna bude jednou z klíčových rolí mužstva,“ doplňuje sportovní manažer klubu.

V probíhajícím ročníku má bývalý 191 centimetrů vysoký Pour na kontě 35 extraligových startů a devět bodů za sedm gólů a dvě asistence. Aktuálně ho zdobí dobrá střelecká forma, v lednu se do černého trefil už šestkrát.

Soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Dominik Pavlát, Kristián Kolář.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Michal Houdek, David Jiříček, Lukáš Kaňák, Vladimír Kremláček, David Kvasnička, Viktor Lang, Matěj Stříteský, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Markus Korkiakoski, Jaroslav Kracík, Martin Lang, Sebastián Malát, Tomáš Mertl, Pavel Musil, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, David Stach, Petr Straka, Filip Suchý, Jan Slanina, Vojtěch Šuhaj.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz