Důležitý podpis pro Oceláře! Brankář Štěpánek si vybojoval novou smlouvu

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Do Třince přišel krátce poté, co s ohledem na osobní problémy skončil Patrik Bartošák. Zkušený Jakub Štěpánek se na podzim rozloučil v Pardubicích a angažmá u Ocelářů bral jako velkou výzvu. U extraligového mistra obstál, odvedl kvalitní práci a třineckému klubu hodně pomohl. Nyní je jasné, že tohle spojení potrvá i nadále – Štěpánek se totiž dohodl na nové smlouvě.

partneři českého hokeje

Někdejší gólman Vítkovic, Petrohradu, pražského Lva, Čerepovce, Bernu a dalších klubů je v Třinci spokojený. Štěpánek ukázal kvalitu a Oceláře přesvědčil k nabídce další spolupráce. 

„V extralize měl u nás úspěšnost zásahů 93 procent a průměr inkasovaných branek stlačil pod dvě celé. To mluví samo za sebe. Své kvality potvrzoval i na Spenglerově poháru, kde dominoval. Navíc je to charakterově výborný kluk do šatny," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Jan Peterek.

Hrdinu závěru mistrovství světa 2012, kde vychytal bronzové medaile, ještě před rokem lákal návrat do ruské Kontinentální ligy. Ovšem po této sezoně už Štěpánek podobně neuvažoval. „Nebylo co řešit. Jsem v Třinci spokojený, po dlouhé době hraju v ambiciózním mužstvu. Když se mě proto Honza Peterek zeptal, zda bych měl zájem pokračovat, rozhodl jsem se rychle. Dohodu jsme upekli bez žádných velkých průtahů," přiznal.

Představitelé Ocelářů byli s jeho formou i přístupem spokojeni. „Mě osobně si získal i tím, že po příchodu k nám neměl vůbec problém začít v první lize v našem partnerském klubu ve Frýdku-Místku, přestože je to hráč s parádní kariérou. I to svědčí o tom, jaký je. Navíc tam odchytal oba zápasy neuvěřitelně," připomněl Peterek.

Uplynulý ročník byl pro někdejšího reprezentanta zvláštní. Štěpánek musel přijmout skutečnost, že Slovan Bratislava vystoupil z KHL. Odešel do Pardubic, kde se s ním brzy rozloučili. Přesun do Třince bral jako velkou příležitost k tomu, aby ukázal, že chytat nezapomněl. A přesně tohle se Štěpánkovi povedlo.

Základní část zakončil dvěma čistými konty v utkáních proti Liberci a Plzni. „V Třinci jsem pookřál, vyhrávali jsme. Hokej jsem si užíval, víc jsem se zase těšil na tréninky a do kabiny. Je tu také super kolektiv. S trenérem brankářů Jardou Kamešem jsme si sedli i po lidské stránce a to je pro mě hodně důležité. To samé s Petrem Kváčou. Za tři čtyři měsíce, co jsem v klubu, si nemám na co stěžovat," doplnil závěrem.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz