Duklu čeká boj o přežití v baráži. Šidlíkovy růžové ponožky štěstí nepřinesly

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

17. března 2018, 15:50

Milan Sochor

Jihlavská Dukla vzdorovala účasti v baráži, měla to ale složité. Po nedělní prohře v Litvínově potřebovala všechny tři zbývající duely vyhrát. Navíc musela doufat, že chomutovští Piráti už nezískají ani jeden bod. Čtvrté kolo play-out zhaslo i tu poslední naději. Nováček soutěže podlehl Vervě 0:1, ale ani výhra by jej nespasila. Chomutov totiž triumfoval v Mladé Boleslavi 5:4.

HokejkaTV

Možnost vyhnutí se baráži byla z jihlavského pohledu už jen v teoretické rovině. Přesto se s ní hráči s ježkem na hrudi nehodlali smířit a do poslední chvíle si věřili. „Když máte nějakou šanci, tak do toho prostě jdete. Alespoň podle mě, do hlav spoluhráčů nevidím. Ale mám to tak, že když ta šance je, tak se jdete o to porvat. Ale prostě to nevyšlo,“ prozrazuje Petr Šidlík.

Celek z Vysočiny podruhé v řadě nenašel recept na litvínovské gólmany. „To se těžko hodnotí. Šest třetin jsme nedali gól. A když nedáte gól, tak se podle mě nedá vyhrát,“ komentuje čtyřiadvacetiletý zadák, kterému nepomohly ani růžové ponožky. „Ony byly oranžové, akorát se takhle sepraly. Já si myslím, že i kdybych měl zelené, tak to štěstí brousí úplně někam jinam,“ usmívá se.

Sestřih utkání Jihlava – Litvínov

Domácí byli střelecky aktivnější. Pavel Kantor, který tentokrát nastoupil do brankoviště hned od začátku zápasu, kryl ovšem všech 26 puků. „Myslím si, že se moc necpem do šancí, nenutíme soupeře dělat chyby, aby nám otvíral prostory, a my jsme měli zakončení lehčí, než abychom stříleli přes hráče. Ty střely jsou z dálky, není tam moc dorážek, gólman je vidí,“ hledá jihlavský odchovanec příčinu.

Svěřence Petra Vlka teď čekají před baráží ještě dva zápasy play-out. Mohlo by se zdát, že v nich už o nic nejde, Petr Šidlík jejich důležitost ale nepodceňuje. „Když se na to teď vykašleme, tak pak to nenaskočí jako lusknutím prstu. Když se teď budeme chodit na led jenom vyprdět, tak potom přijedou týmy z první ligy, které budou rozjeté, v euforii, v emocích, a to může potom baráž rozhodnout.“

Na Horáckém zimním stadionu už tak mohou začít po očku sledovat vývoj play-off WSM ligy. „Viděl jsem, že Karlovy Vary i Kladno vedou 2:0. Ale my jsme taky vedli 3:1 s Kladnem a nakonec jsme tady vloni hráli sedmý zápas. Play-off je nevyzpytatelné. Myslím si, že je úplně jedno, kdo postoupí. Všechna čtyři mužstva tam jsou kvalitní. Hlavně půjdou do baráže úplně jinak nastavená než my.“

Tým Dukly také potřebuje, aby se před klíčovými boji o záchranu daly zdravotně do pořádku její opory. V duelu se Severočechy chyběl důležitý článek defenzivy Jakub Suchánek, ale i kapitán Tomáš Čachotský. „Jsou to věci, které před baráží dáme dohromady. Věřím tomu, že potom už budeme kompletní,“ uklidňuje fanoušky lodivod jihlavské střídačky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz