Dukla zlomila sérii proher. Teď se to otočí a uděláme šňůru, věří Čachotský

Foto: Michal Boček, hcdukla.cz

27. listopadu 2017, 17:14

Milan Sochor

Čtyři zápasy, tři vstřelené branky, nula bodů. To byla nelichotivá bilance nováčka soutěže, který černější sérii v této sezoně ještě nezažil. O extra motivaci tak měli svěřenci Petra Vlka postaráno. Po zápase s Olomoucí se však řada nezdarů stala minulostí, Jihlava ji zlomila vítězstvím 3:2 po prodloužení.

HokejkaTV

Chybělo málo a bonusový bod mohl putovat na Hanou. Trojice jihlavských hráčů v prodloužení chybovala a před brankářem se ocitl úplně volný Jan Knotek. Měl dostatek prostoru i času, jenže o vítěznou euforii jej připravil neposedný kotouč. O chvilku později se v dobré pozici neprosadil ani David Škůrek, hned v následném protiútoku tak přišla chvilka slávy Lukáše Anděla.

Dvacetiletý útočník ujel s kapitánem Dukly a odšpuntoval radost tribun. „Všichni víme, že Čagy (Tomáš Čachotský, pozn. red.) je šikovný na puku. Umí najít hráče, já si na to počkal. Výborně mi dal tandem, přede mnou se otevřel prostor. Vystřelil jsem a padlo to tam,“ popisuje rozhodující moment jihlavský odchovanec, jenž se jeví jako střelec důležitých gólů. Tohle byl jeho třetí extraligový zásah.

Na Horácký zimní stadion si našlo cestu přes tři a půl tisíce lidí. Oslavy jihlavských gólů ale zněly, jako by bylo beznadějně vyprodáno a fanoušci si s týmem po dlouhém měsíci čekání užili vítěznou děkovačku. V kabině přesto panovaly smíšené pocity. „Mohli jsme získat tři body,“ komentuje Lukáš Anděl, který jedním dechem dodává: „Ale určitě jsme rádi i za dva.“

„Z nepochopitelného důvodu jsme si celou poslední část zahrávali o to, aby soupeř vyrovnal, a to se mu nakonec podařilo.“

Domácí byli od prvních minut aktivnější. Po první třetině sice opět prohrávali, zahozenými šancemi se ale nenechali rozhodit a zaslouženě vyrovnali. „Vyšla střela od beka a někdo od nás ještě dorážel. Já jsem tam vyplaval, puk se odrazil přímo ke mně, jen jsem ho uklidil do brány. Důležitý gól, byli jsme zase zpátky v zápase,“ přibližuje Vlastimil Dostálek, jenž si tímto připsal první bod v dresu Dukly.

Útočník, kterého Jihlavě na výpomoc půjčuje českobudějovický Motor, měl prsty i v další situaci, která znamenala obrat. „Vyhazoval jsem puk z pásma, potřebovali jsme vystřídat. Skořápka (Josef Skořepa, pozn. red.) ho sebral ze střídačky a krásně našel Čagyho, ten jej parádně zasunul za gólmana. Krásný gól,“ uznává spoluhráčovu šikovnost. „Jenom škoda, že jsme to nedokázali udržet,“ naráží na události třetí třetiny.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – HC Olomouc

Po druhé přestávce se obrázek hry rapidně změnil. Olomouc přebrala iniciativu. Bylo jí plné hřiště a dlouhé minuty svírala soupeře kolem jeho klece. Bylo jen otázkou času, kdy její snaha přinese kýžené ovoce. „V kabině jsme si řekli, že chceme hrát stále aktivně, nedostat se pod tlak. Bohužel jsme se dostali a byl z toho gól,“ nevyhýbá se Anděl nepříjemné otázce.

Na tiskové konferenci tým pokáral také asistent trenéra František Zeman: „Z nepochopitelného důvodu jsme si celou poslední část zahrávali o to, aby soupeř vyrovnal, a to se mu nakonec podařilo.“ Dva body už ovšem Jihlavě nikdo nesebere a mužstvo má na co navazovat. „Věřím, že se to tímto zápasem otočí a že budeme body sbírat dál. Uděláme šňůru a dotáhneme se na mančafty před námi,“ uzavírá odhodlaně Tomáš Čachotský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz