Dukla vyřešila brankoviště. Zůstává i Lundström, o kterého stáli v extralize

Foto: Luboš Vácha

Zdá se, že obsazení brankářského postu jihlavské Dukly je pro nadcházející sezonu jasné. Jeden z favoritů na postup do baráže o extraligu nejprve podepsal smlouvu s Janem Brožem, nyní prodloužil kontrakt i s jeho kolegou Niklasem Lundströmem. Smlouvu na příští ročník má také David Honzík, který se do Jihlavy vrátil v lednu ze Sparty.

HokejkaTV

O 26letého rodáka ze švédského města Värmdö byl zájem v české nejvyšší soutěži. Aby ne. Lundström předvádí v dresu Jihlavy výborné výkony, během 28 zápasů pochytal 92,57 % všech střel, které na něj mířily, a průměrně na utkání pouštěl pouze 1,90 branek na utkání.

On se však rozhodl prodloužit spolupráci s Duklou, se kterou se v následujících týdnech pokusí do Tipsport extraligy prorvat. „Mám za sebou zatím úspěšnou sezonu. V Dukle se mi líbí. Jihlavu jsem si oblíbil já i moje manželka a jsem rád, že tady zůstanu další rok. Věřím tomu, že budu mít úspěšné i jaro,“ citují Lundströma facebookové stránky jihlavského celku.

Před začátkem čtvrtfinále, v němž se vítěz základní části Chance ligy utká s Litoměřicemi, je to pro jihlavské fanoušky další dobrá zpráva.

Už před necelými dvěma týdny totiž přiložil pero ke dvouleté smlouvě s následnou opcí i 21letý Jan Brož. „Jsem samozřejmě rád, že jsem se s Duklou domluvil na další spolupráci. Doufám, že postoupíme do extraligy a podaří se nám v nejvyšší soutěži Duklu udržet!“ řekl Brož po podpisu.

Aktuálně Dukla disponuje třemi kvalitními brankáři. K Brožovi s Lundströmem přibyl 11. ledna i David Honzík, na kterého nezbylo místo v pražské Spartě. Ten ale zatím za Jihlavu odchytal jen čtyři zápasy. Na příští sezonu má v Dukle ale rovněž podepsanou smlouvu.  

Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Jan Brož, David Honzík, Niklas Lundström, Ondřej Chaloupek.

Obránci:
David Kajínek, Lukáš Mareš, Jan Pohl, Václav Půža, Miha Štebih, Matěj Vála, David Váňa, Jakub Černohorský, Jakub Suchánek, Jan Holý, Martin Matějíček.

Útočníci:
Lukáš Anděl, Lukáš Klíma, David Čermák, Vlastimil Dostálek, Tomáš Harkabus, Michal Hlinka, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek, Martin Osmík, Matěj Pekr, Josef Skořepa, Adam Zeman, Dominik Hrníčko, Tomáš Čachotský, Juraj Bezúch, Nicolas Werbik, Miroslav Juda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz