Dukla upravila stadion, Řezníček je spokojený. Semorád se loučí

Foto: Zdeněk Drla, hcdukla.cz

18. srpna 2017, 16:34

Adam Bagar

Na ten okamžik čekali dlouhých dvanáct let, hokejisté Jihlavy v dubnu slavili vysněný návrat do extraligy! Ovšem aby si mezi tuzemskou elitou opravdu zahráli, muselo tamní vedení zajistit pár úprav Horáckého zimního stadionu. Tak, aby vyhovoval extraligovým požadavkům. Podařilo se. "Klub udělal velmi dobrou práci," hlásí na klubovém webu ředitel soutěže Josef Řezníček.

Plekanec Chance liga

„Ve čtvrtek jsme měli poslední den kontrol zimních stadionů a schválně jsme Duklu nechali až na konec, jelikož stavebních prací a úprav tady bylo oproti jiným arénám daleko víc,“ uvedl Řezníček během licenčního řízení na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

„Kabiny splňují prostorově i komfortem vyšší standard extraligy.“

Šéf nejvyšší soutěže byl s prací tamního vedení spokojen. „Z mého pohledu bylo vše uděláno i nad rámec požadavků. Jsem opravdu překvapený, jak si s tím lidé z klubu i stavitelé poradili. Velmi dobrá práce. Bylo zde uděláno víc, než jsme očekávali,“ pokyvoval.

Nováčkovi byla vytýkána především hráčská kabina hostů a videokabina s celým systémem. „Prostory, které jsme vytýkali klubu před vstupem do soutěže, jsou aktuálně na velmi dobré úrovni. Kabiny splňují prostorově i komfortem vyšší standard extraligy.“

Jihlava tak v tuto chvíli plní všechny předpoklady licenčního řízení. „V současné době jsou už všechny stadiony zkontrolovány. Dukla je přihlášena mezi čtrnácti extraligovými kluby a tak půjde taky doporučení do Výkonného výboru ČSLH,“ doplnil Řezníček.

Extraligu si v jihlavských barvách nezahraje útočník Jan Semorád, který byl v klubu necelé tři týdny na zkoušce. „Dnes opustil kádr A-týmu,“ potvrdila Dukla na svém webu. O smlouvu u extraligového nováčka bojuje už jen norský obránce Nicolai Bryhnisveen.

Příchody do HC Dukla Jihlava

Jan Zdráhal (Třebíč)
Jakub Suchánek (České Budějovice)
Petr Ulrych (Kladno)
Lukáš Žálčík (České Budějovice)
Lars Volden (Trenčín)
Nicolai Bryhnisveen (Tingsryds, zkouška)
Erik de la Rose (Storhamar)
Radovan Puliš (Zvolen)
Josef Kořenář (Lincoln)
Radoslav Macík (Nitra)

Odchody z HC Dukla Jihlava

Tomáš Kaláb (Třebíč)
Jiří Říha (Mladá Boleslav)
Miroslav Svoboda (Plzeň)
Filip Dundáček (Vsetín)
David Březina (neznámo)
Lukáš Jícha (Žďár nad Sázavou)
Michal Důras (Strasbourg)
Jiří Dobrovolný (ukončil kariéru)
Lukáš Sáblík (ukončil kariéru)
Vlastimil Bilčík (Gdaňsk)
Jan Semorád (v klubu byl na zkoušce)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz