Dukla si pojistila další tři hráče, na soupisce má už dvacet jmen

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Prvoligová Jihlava si pojistila služby dalších tří hráčů, kteří jí v uplynulé sezoně pomohli ke druhé příčce. Pokračují obránci Vlastimil Bilčík s Filipem Eliášem a útočník Jakub Illéš, klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

29letý Vlastimil Bilčík během sezony vytvořil výbornou defenzivní dvojici s Janem Strejčkem. Nastoupil k 52 zápasům, ve kterých sice zapsal jen dva body za asistence, ale vše vynahrazoval svou nesmírnou obětavostí. Vždyť zblokoval celkem 60 soupeřových střel.

Člen postupové party z roku 2017 se do Dukly vrátil loni z Polska, v jihlavském dresu zapsal už 156 startů a 25 bodů (5+20). „Zažil jsem tady své tři nejlepší sezony a úspěchy. Trenéři mi řekli, že jsou se mnou spokojení a dál se mnou počítají,“ těší ho uplatnění opce.

22letý Filip Eliáš loni vyměnil Kadaň za Jihlavu a po dvou letech působení na dně prvoligové tabulky došel s Duklou až do finále. Ofenzivně laděný obránce odehrál v jihlavských barvách včetně play off 45 střetnutí, zaznamenal v nich dvě branky a pět nahrávek.

„Jsem rád, že jsem mohl s Duklou prodloužit smlouvu o další rok a zůstat v tomhle týmu. Je to pro mě velká příležitost na sobě nadále pracovat. Minulá sezona pro mě byla obrovským posunem a hlavně zážitkem,“ líčí mladý bek, který už se těší i na fanoušky.

25letý Jakub Illéš zamířil na Vysočinu už v průběhu sezony 2019/20 po konci ve francouzském Nice, v uplynulém ročníku patřil ke klíčovým hráčům jihlavského týmu. V základní části sbíral téměř bod na zápas, sezonu zakončil s bilancí 40 bodů (18+22) v 51 utkáních.

„Jsem rád, že jsme se domluvili na nové smlouvě. Pokusíme se navázat na letošní úspěšnou sezonu, i když mě mrzí, že se v ní nepovedlo udělat poslední krok,“ hlásí produktivní útočník, který za Duklu v součtu obou sezon odehrál 71 zápasů se 47 body (22+25).

Aktuální soupiska HC Dukla Jihlava

Brankář:
Filip Maláč.

Obránci:
Vlastimil Bilčík, Filip Dundáček, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Lukáš Mareš, Martin Matějíček (z juniorky).

Útočníci:
Vítězslav Brož, Richard Cachnín, Kevin Coufal (z juniorky), Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Jan Nevšímal (z juniorky), Filip Seman, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz