Dukla přemohla Litvínov i Piráty. Teď na to navázat ve Zlíně, velí Suchánek

Foto: hcdukla.cz

27. ledna 2018, 18:36

Milan Sochor

Dukla bojuje. Rozhodně se nehodlá loučit s nejvyšší soutěží a dělá všechno proto, aby se vyhnula ošemetné baráži. Poté, co odsunula Litvínov na poslední příčku, přetlačila na svém ledě i chomutovské Piráty. Rozhodující trefou na 3:2 rozjásal fanoušky tři minuty před koncem Vlastimil Dostálek.

Nový fanshop

„Byl jsem strašně rád, že to přešlo brankovou čáru a že se to konečně odrazilo ke mně. V zápase bylo tolik situací, kdy mi kotouč skočil přes hůl nebo šel mezi brusle. Byl jsem naštvaný sám na sebe, že jsem nestál tam, kde jsem měl. V rozhodující chvíli jsem byl rád, že jsem tam stál, dostal puk do brány a pomohl jsem týmu získat strašně důležité tři body,“ oddechl si útočník, který si ve svém dvanáctém startu připsal čtvrtý zásah.

Celek z Vysočiny ovšem musel přežít několik krušných chvil. „Z první třetiny uplynulo tři a půl minuty a dostali jsme gól. Ve druhé třetině to samé. Hned zkraje jsme inkasovali gól na 2:2, museli jsme hrát od znovu. To byly nejtěžší okamžiky. Na začátky se musíme soustředit. Když je budeme uhrávat, body sbírat budeme,“ popisuje třiadvacetiletý křídelník, čím si domácí cestu za vítězstvím zkomplikovali.

Jeden z klíčových okamžiků přišel po zákroku Juraje Valacha na Davida Váňu. „Popravdě jsem to úplně neviděl, protože jsem avizoval sekeru, kterou dostal pár vteřin před tím. Pak už se mi to ztratilo, jak jsme stáli na střídačce. Nicméně když jsem viděl, v jakém je stavu, nebylo to úplně hezké. Myslím, že nás to trošku probralo z letargie a začali jsme hrát to, co jsme si řekli,“ komentuje Jakub Suchánek.

David Váňa odjel se zlomeným nosem do nemocnice a Jihlava měla k dispozici pětiminutovou přesilovku. V jejím úvodu měla problémy se vůbec usadit v soupeřově pásmu, pak ale udeřila hned dvakrát a dostala se do vedení. Na trefu Matěje Stříteského navázal právě Jakub Suchánek. Třiatřicetiletý obránce sbírá kanadské body především za finální přihrávky, sám se prosadil teprve podruhé v sezoně.

„Samozřejmě z toho gólu osobně radost mám, člověku to pomůže v herní pohodě, pro hlavu je to dobré. Úplně nejvýš v hodnotách zápasového hodnocení to ale samozřejmě není. V první řadě mám radost z toho, že bereme tři body, a že jsme vyhráli druhý zápas za sebou. Na to bychom chtěli navázat i ve Zlíně,“ tvrdí skromně a vyhlíží další důležitou bitvu, která se odehraje v neděli.

V řadě zápasů jsme podali lepší výkon a body jsme nebrali

Zadák, jenž do této sezony neměl s extraligou žádné zkušenosti, přitom mohl skórovat i v polovině duelu. „Výbornou práci odvedl Semiš, který mě našel mezi kruhy. Připravoval jsem se, abych trefil puk a nepřeskočil mi hokejku, ale vůbec mi to nesedlo. Chtěl jsem mířit nad beton, ale bohužel rána šla po ledě, takže to nedopadlo podle mých představ.“

Mrzet ho to nakonec nemuselo, svěřenci Petra Vlka závěr zápasu zvládli. Sympatický obránce tak mohl v klidu i smeknout před souhrou Pirátů, která vedla k úvodní brance. „Já bych ho ocenil, i kdybychom body nebrali, protože ten gól byl opravdu krásný. Přečíslení vyřešili luxusním způsobem. Myslím si, že to snad ani nešlo udělat líp,“ uzavírá. 

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz