Dukla podepsala smlouvu s 15letým dorostencem Coufalem

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Jihlava by ráda udržela větší počet talentovaných mladíků. I proto podepsala profesionální smlouvu s teprve patnáctiletým Kevinem Coufalem.

Aplikace Tipsport extraligy

Ti nejlepší mládežníci v posledních letech Dukle často odcházejí do jiných akademií. Byl to třeba případ Adama Najmana (Liberec), Davida Moravce (Mladá Boleslav) či Marka Chvátala (Sparta).

Před letošní sezonou v klubu rezonovaly další odchody do hlavního města – vábení Sparty neodolali mladíčci Andrej Fábry, Vojtěch Port a Cyril Valach.

„Hokej je kočovný život a kluci začali jakoby kočovat v brzkém věku, někoho to čeká později. Rozhodli se jít jinou cestou a my to musíme respektovat,“ řekl na podzim jihlavský kouč Marek Melenovský.

Na Vysočině naopak zůstali z pravidelných reprezentantů jen Tomáš Chlubna (2002), který loni u osmnáctky plnil roli kapitána, a doposud i Jonáš Jungwirth (2004). Dukla by tento seznam ráda rozšířila a své talenty pilovala až do A-týmu.

Mohl by to být případ Kevina Coufala. Ten patří stejně jako Fábry a Port do silného jihlavského ročníku 2005, který v loňské sezoně bojoval o titul v kategorii devátých tříd. Na mistrovství republiky by měl velkou šanci uspět, jenže covid všechno zastavil.

Foto: Martin Voltr

Coufal teď podepsal s klubem první profesionální hráčský kontrakt.

„Kevin je další z hráčů, který má potenciál do budoucna. Proto jsme mu nabídli smlouvu. Ale jak jsem mu řekl při podpisu, teď to vše začíná a on musí pracovat mnohem více a ještě tvrději,“ uvedl pro jihlavský web klubový jednatel Bedřich Ščerban.

„My mu dáváme jasně najevo, že má potenciál a dveře otevřené. Je na něm, jak podanou ruku a šanci uchopí. Stejnou šanci mohou dostat i další. Pečlivě sledujeme naše hráče,“ doplnil.

Patnáctiletý útočník přišel do Dukly v roce 2017 z Pelhřimova. Před rokem se mu zadařilo na Olympiádě dětí a mládeže, kde v osmi zápasech nasbíral devět bodů (2+7). V probíhající, pozastavené sezoně ale naskočil za úspěšný jihlavský dorost jen třikrát s bilancí 1+3.

V září se pravák Coufal zařadil mezi 22 hráčů, kteří poprvé oblékli tréninkový dres národního výběru U16 ve Zlíně. Další kempy už nejmladší reprezentace bohužel nestihla.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz