Dukla nezapnula play off mód. Něco nám tam chybělo, ví Vlk

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Vítěz základní části končí už v semifinále. A nečekaně rychle: Jihlava vypadla s Kladnem po pětizápasové sérii.

HokejkaTV

Heslo Vrátíme se nenašlo – alespoň zatím – naplnění. „Přestože jsme vyhráli základní část, něco nám tam chybělo," přiznal trenér Petr Vlk na tiskové konferenci. 

„V takových těch těžkých zápasech nám tam vždy chybělo trošku víc síly v klinčích, víc odvahy, důrazu a důslednosti. To se projevilo i v semifinále," hodnotí. „Kladno bylo silné v takové té přetahované o puk. Šikovnost na hokejce se u nich ukázala."

Jihlava jasně vyhrála s bilancí 41 výher a 15 porážek základní část. V play off ale její výkony negradovaly. „V průběhu sezony jsme sice nějakým způsobem zvládli zápasy s Kladnem, pak ale byla utkání s Budějovicemi, se Vsetínem... A tam jsme vyhořeli právě na té síle, kompaktnosti. To je i důsledek vyřazení od Kladna," tvrdí Vlk.

„Play off je je jenom o morálce. O vůli."

„Byly tam hloupé fauly a nedůslednosti. Play off je je jenom o morálce. O vůli. O tom, kdo chce víc a kdo je víc ochotný podstoupit bolest. Takhle se hraje play off," popisuje hlavní kouč Jihlavy. „Tohle nám chybělo už v základní části, možná i takové typy hráčů. Bolest byl i užší kádr."

Ohlasy s jihlavským kapitánem Josefem Skořepou byly hodně emotivní. „Je to těžký, ty vole... Protože moc nemám slov," říkal zklamaně. „My jsme nebyli horším týmem. Byli jsme hloupějším: i když jsme si to říkali, pořád jsme faulovali. A oni mají silné přesilovky."

Předsezonní cíl – postup do extraligy – se nesplnil. „Bolí to hodně. Chtěli jsme se vrátit co nejrychleji. A nepovedlo se nám to," líčil Skořepa.

 

Těžko popsatelné zklamání bylo vidět i na tváři útočníka Tomáše Harkabuse. „Když prohrajeme poslední zápas sezony, tak – když to řeknu – se cítím prostě na hovno," prohodil výstižně. 

„Měli jsme jasný cíl. Strašně mě to mrzí, že po tom boji, který jsme tu vedli od léta a dokonce jsme ovládli základní část... Sezona se ale hodnotí až po play off a tam jsme neuspěli. Je to pro nás neúspěch," shrnul v rozhovoru pro hcdukla.cz.

A potvrdil Skořepova slova: „Něco jsme si řekli – a zas to bylo jinak. Zase jsme byli hloupější. Oni lepší nebyli. Ať si říká kdo chce, co chce, Kladno prostě lepší nebylo. Ale vyhráli, takže ať se jim dál daří."

„Ať si říká kdo chce, co chce, Kladno prostě lepší nebylo. My jsme byli hloupější."

Dukla před pátečním zápasem věděla, že už není cesty ven – že musí všechny zbývající zápasy vyhrát. Neovlivnilo to týmovou psychiku?

„Všichni jsme věděli o co hrajeme.  Nemyslím si, že bychom z toho byli svázaní," tvrdí Harkabus. „Neměli jsme co ztratit. Šli jsme do toho, že vyhrajeme v pátek, že vyhrajeme v neděli a pak by to byl v úterý boj. Bohužel je to jinak."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz