Dukla našla brankáře: přichází Švéd Lundström

Foto: chicagowolves.com

Jihlava podepsala – prozatím na měsíc – brankáře Niklase Lundströma. Pětadvacetiletý Švéd strávil minulou sezonu v Dánsku, má také zkušenosti ze zámořské AHL.

Plekanec Chance liga

Jihlavu po sestupu opustili všichni tři gólmani: Josef Kořenář zabojuje o místo v organizaci San Jose Sharks, Jakub Škarek zamířil do finského Lahti a Lars Volden se vrátil do Skandinávie.

Už na začátku suché přípravy se s Duklou domluvil na smlouvě Jan Brož, který v minulé sezoně zářil v Moravských Budějovicích.

Po týdnech čekání má parťáka. „Na Niklase máme velmi dobré reference. Je to obdobný případ jako loni obránce Erik de la Rose. Smlouva je podepsaná na měsíc s opcí do konce sezony,“ řekl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban.

„Smlouva je podepsaná na měsíc s opcí do konce sezony.“

Lundström býval mládežnickým reprezentantem Tre Kronor. Chytal na MS do 18 let i na MS dvacetiletých – z těchto akcí má dvě stříbrné medaile. Uspěl také na draftu do NHL, když si ho v roce 2011 v pátém kole vybralo St. Louis.

Na farmách v AHL a ECHL vydržel dvě sezony, pak se vrátil do Evropy. Minulý ročník byl jedničkou dánského týmu Hvidovre Fighters (43 utkání, 3,32 G/Z, 90,1 %).

Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jan Brož, Niklas Lundström.

Obránci: David Kajínek, Lukáš Mareš, Jan Pohl, Ladislav Pospíchal, Václav Půža, Jakub Suchánek, Miha Štebih, Petr Štindl, Matěj Vála, David Váňa, Petr Veleba.

Útočníci: Lukáš Anděl, Tomáš Čachotský, David Čermák, Vlastimil Dostálek, Tomáš Harkabus, Michal Hlinka, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek, Martin Osmík, Matěj Pekr, Josef Skořepa, Adam Zeman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz