Dukla hlásí další změny. Pojistila si Zemana a představila nové logo

Foto: hcdukla.cz

9. června 2017, 17:53

Adam Bagar

Hned dvojnásobně potěšilo jihlavské vedení své fanoušky. Nováček elitní tuzemské soutěže si nejdříve pojistil služby produktivního útočníka Adama Zemana a vzápětí představil novou vizuální identitu klubu. Dukla vstoupí do nové sezony s modernizovaným tradičním logem a zcela novým sekundárním logem, informovala o tom na svém webu.

HokejkaTV

"Hned pár hodin po postupu Jihlavy do extraligy jsme se rozhodli, že přišel čas na vytvoření nové vizuální stránky klubu. Jsme nadšeni, že jsme se mohli podílet na tvorbě nové identity, nové Dukly, lepší a připravenější než před dvanácti lety, kdy hrála nejvyšší soutěž naposledy. Cítíme, že stojíme u zrodu úspěšné etapy jihlavského hokeje," hlásí Jan Poukar.

Podoba obou log vychází z dílny společnosti POUKARdesign, která s klubem spolupracuje už třetím rokem, a rovněž slovenského designera Slava Kišše, který je mimo jiné spoluautorem současného znaku Lightning v NHL. "Slavo mi pomohl realizovat představy o nové podobě a směru vizuální prezentace klubu, specializuje se na tvorbu sportovních značek."

Modernizované tradiční logo (vlevo) a alternativní logo (vpravo)

Modernizované tradiční logo (vlevo) a alternativní logo (vpravo) | Foto: hcdukla.cz

"Naše spolupráce se nesla v neuvěřitelně tvůrčím duchu. Každou mou připomínku nejen, že zapracoval, ale dokonce přinesl nové kreativní řešení a celé to tak ještě víc povznesl," chválí Jan Poukar. Ten je kreativním ředitelem a majitelem grafického studia. Původně si dokonce pohrával s myšlenkou rozsáhlé přeměny loga, ale pak to zavrhl k tradici značky.

"V úplných počátcích jsem přemýšlel o nějaké radikální změně i v kontextu barevnosti. Ale byla by škoda, aby se vytratila síla značky Dukla spočívající v legendárním znaku, který v drobných obměnách prochází desetiletími existence klubu," pokračuje Poukar. Vzniklo redesignované logo, které je symetričtější, s modernější typografií a přidanou dimenzionalitou.

Zeman pomohl k postupu 50 body, teď se upsal na další dvě sezony

Kromě modernizovaného klasického loga je na světě i alternativní. "Vznikla nezaměnitelná značka, vycházející ze zvířecího symbolu města Jihlava. Ježek, vylézající zpoza písmene D, ale i J, v jednom znaku, odráží bojovnost a chytrost. Snažili jsme se, aby nehraničil s agresivitou, ale výrazově odpovídal spíš chuti k tvrdé a krásné hře, jakou hokej je," hlásí.

Jihlavské fanoušky jistě nepotěšila jen povedená loga, ale také setrvání Adama Zemana. Produktivní útočník, který pomohl Dukle 50 body k návratu mezi elitu, podepsal na Vysočině nový dvouletý kontrakt. "Jsem rád, že můžu být tady s těmito kluky a že si můžu za Duklu zahrát extraligu," pokyvuje Zeman, jenž hrál nejvyšší soutěž už za Pardubice a Olomouc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz