Dukla držela s reprezentací krok. Jak dopadla modelová utkání?

Foto: Markéta Křížová

Česká hokejová reprezentace si na závěr týdenního soustředění v Jihlavě zahrála modelové utkání proti domácí Dukle. Vzhledem k velkému počtu reprezentantů se dokonce uskutečnily hned dva minizápasy (2x20 minut) – a v obou z nich zvítězil národní tým.

NHL 20

Trenér Miloš Říha sestavil dva různé mančafty. První skupina hráčů porazila houževnatou Jihlavu 3:1. Skórovali Radim Zohorna, Dominik Mašín a Matyáš Kantner. V dresu Dukly pak zaujali útočníci Matěj Pekr s Josefem Skořepou, jejichž formy pro příští sezonu Chance ligy se musí soupeři obávat.

Poté na led naskočila druhá parta. A ta měla s prvoligovým sparing partnerem taky honičku, nakonec vyhrála těsně 2:1. U vítězné trefy asistoval Lukáš Anděl, paradoxně hráč Jihlavy a jediný zástupce první ligy v reprezentaci.

O výsledky ale úplně nešlo. Utkání totiž měla kromě atypického počtu třetin i atypická pravidla. Například po faulu se místo dvouminutového trestu jelo trestné střílení. Za Jihlavu navíc nastoupili dva hosté: Danielové Bukač a Gazda.

Reprezentace stráví v Jihlavě poslední noc – v pátek tréninkový kemp, na který trenéři pozvali především mladé hráče z extraligy, skončí.

První větší akcí pro národní tým bude turnaj Karjala, jenž se tradičně odehraje začátkem listopadu ve Finsku. Kolik hráčů ze srpnového soustředění tam s reprezentací odletí?

Foto: Markéta Křížová

Výsledek prvního utkání (2x20 minut)

HC DUKLA JIHLAVA – ČESKO 1:3 (1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Skořepa (Pekr, Černohorský) – 14. R. Zohorna (Jergl, Rousek), 30. Mašín (Košťálek), 31. Kantner (Kodýtek, Horký).
HC Dukla Jihlava: Brož – Pohl, Piegl, Holý, Půža, Kolář, Černohorský – Pekr, Skořepa, Davídek – Lichanec, Čermák, Poletín – Jiránek, Zeman, Fronk.
Česko: Vaněček – Pyrochta, Ščotka, Budík, Buchta, Mašín, Košťálek – Beránek, Musil, Flek – Horký, Kodýtek, Kantner – Jergl, R. Zohorna, Rousek.

Výsledek druhého utkání (2x20 minut)

HC DUKLA JIHLAVA – ČESKO 1:2 (1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Fronk – 29. Sklenička z trestného střílení, 33. Kalina (Anděl).
HC Dukla Jihlava: Lundström – Mareš, Vála, Bukač, Gazda, Staněk, Černohorský – Čermák, Dančišin, Chlubna – Veselý, Juda, Harkabus – Lichanec, Davídek, Fronk.
Česko: Škarek – Kaňák, Doudera, Sklenička, Hanousek, Dvořák, Kalina – Machala, Anděl, Kousal – Ordoš, Fořt, Zachar – Cienciala, Reichel, Kindl. 

Foto: Markéta Křížová

Foto: Markéta Křížová

Foto: Markéta Křížová

Foto: Markéta Křížová

Foto: Markéta Křížová

Foto: Markéta Křížová

Foto: Markéta Křížová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz