Duel obratů pro sedmnáctku Rusů. Musíme hrát na sto procent, hlásí Zachrla

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do sedmnácti let zahájila předvánoční akci proti Rusku těsnou prohrou, když ve Vrchlabí dvakrát ztratila vedení a padla gólem z 55. minuty.

Pojď hrát hokej

Národní tým do prvního měření sil vlétl bleskurychle, už po sto vteřinách otevřel skóre utkání David Jiříček. Zvýšit náskok mohl Petr Moravec, ale nabídnuté trestné střílení neproměnil, takže udeřil soupeř. Ilja Ivancov nejprve využil přesilovku a Fjodor Svečkov dokonal v devatenácté minutě obrat sborné.

„S takovým soupeřem, jako je Rusko se svou kvalitou a dovednostmi, musíme hrát bez faulů. Jakmile dostane přesilovku, hráči si s ní umějí pomoci a dovednostmi ji využít,“ říká asistent trenéra Jan Zachrla.

I prostřední část nabídla tři branky. O srovnání se postaral Matyáš Budina, na něhož za pár okamžiků navázal Jakub Šedivý, jenž ránou z pravého kruhu využil početní výhodu. Nerozhodný stav po čtyřiceti minutách zajistil Nikita Grebenkin.

„Byli jsme aktivní a blízko hře. Soupeře jsme dohrávali, což mu moc nevonělo. Dostával se pod tlak a tím pádem jsme my měli nějaké šance. Tam jsme získávali navrch, ale pořád z toho nepramenily góly. Musíme ještě zvýšit aktivitu a proměňovat šance,“ nabádá Zachrla do dalších duelů.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V úvodu závěrečné třetiny Češi nevyužili více než minutu v pěti proti třem, takže udeřila sborná. Rozhodující branku vstřelil v 55. minutě Nikita Čibrikov, jenž stanovil finální podobu výsledku na 4:3.

„Bylo to pro nás dobré utkání od druhé třetiny, protože v první jsme byli dost zatažení. Potom to bylo lepší, ale pořád to nestačí. Musíme hrát šedesát minut každou situaci na sto procent. Musíme hrát bruslivě, jak po týmu chceme. Když se tak neděje, tak bohužel ještě o gól prohráváme,“ lituje kouč. 

Právě vítězný gól padl po typické situaci, kterou se Rusko prezentuje. „Bohužel jsme dvakrát vedli, ale zápas jsme ztratili, protože jsme si nepohlídali první tyčku, na což se upozorňujeme na každé poradě. Celkově to nebyl špatný zápas, chybělo málo, ale Rusko se nám nedaří porazit. Musíme zabrat, máme ještě dvě možnosti,“ shrnuje Jiříček, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu.

„Rozhodly detaily ve hře v našem obranném pásmu, když jsme nepokryli hráče před první tyčí. To je situace, kterou hráčům pořád zdůrazňujeme. V závěru jsme měli tlak, ale práce na masce nebyla úplně optimální. Tam jsme si tlak nevytvořili, což byl jazýček na vahách,“ doplňuje Zachrla.  

Druhé střetnutí náročného programu čeká české mladíky v Turnově, kde hrají v sobotu od 17 hodin. „Počítali jsme s tím, že zápasy nebudou jednoduché, ale je to stejné i pro soupeře. Hru si rozebereme, co bylo dobře a co bylo špatně. Pak už bude jenom na nás, jak výkon posuneme o level dál,“ uzavírá kouč.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ČESKO – RUSKO 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Jiříček, 23. Budina (Chludil, Šedivý), 27. P. Moravec (Jiříček) – 13. Ivancov (Ivanov, Petrov), 19. Svečkov (Mechovov, Ivancov), 30. Grebenkin, 55. Čibrikov (Ivancov).
Rozhodčí: Micka – Frodl, Hynek.
Vyloučení: 3:5, navíc Čibrikov (Rusko) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváci:
497.
Nejlepší hráči:
David Jiříček – Nikita Grebenkin.
Česko: Král – Jiříček, Chvátal, Šedivý, Ticháček, Machů, D. Moravec, Smolka – Ramik, Szturc, Menšík – Kos, P. Moravec, Brada – Sedláček, Kučera, Sojka – Paleček, Chludil, Budina – Skuhrovec. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.
Rusko: Naumov – Grudinin, Lukaševič, Šumilov, Mintjukov, Safronov, Ivanov, Dimitrov – Petrov, Ivancov, Mechovov – Blednov, Lazutin, Čibrikov – Svečkov, Gajdamak, Gorfinjak – I. Nazarov, Ziminov, Grebenkin – D. Nazarov. Trenéři: Leščev a Stavroskij.

Další program zápasů

Sobota 21. prosince:
17:00 Česko – Rusko (Turnov)

Neděle 22. prosince:
17:00 Česko – Rusko (Vrchlabí)

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz