Duda jako Adamský, nastoupí ve druhé lize. Energii mění za Baník

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

6. listopadu 2015, 13:14

Adam Bagar

Fanoušci druhé ligy se mohou těšit na další pořádné oživení soutěže. Poté, co se před časem kochali výkony třineckého, respektive frýdeckého, útočníka Martina Adamského ve Valašském Meziříčí, jásají také v Sokolově. Dres svého mateřského klubu tam po dlouhých pěti sezonách oblékne karlovarský rebel Radek Duda, jenž se po zranění touží dostat do zápasového rytmu! "Nastoupí v sobotním derby s Kláštercem," potvrzuje hokej.cz trenér Jaromír Carvan.

Nový fanshop

"Pro nás je to velké oživení a posílení kádru. Letos se potýkáme s tím, že máme málo hráčů. Radek Duda projevil zájem se u nás rozehrát, a to nás samozřejmě velmi těší," přiznává kouč a sportovní manažer v jedné osobě Jaromír Carvan, který si od výkonu šestatřicetiletého útočníka dost slibuje. "Věřím, že s Radkem v sestavě tradiční derby s Kláštercem nad Ohří zvládneme," hlásí odhodlaně.

"Lidé se určitě přijdou podívat nejen na hokej, ale také na Radka Dudu."

Na hvězdu extraligových Karlových Varů se pochopitelně těší celý sokolovský tým. "S kluky v kabině jsme to ani neprobírali, ale samozřejmě každý k takovému hráči vzhlíží, má k němu respekt. Věřím, že si to všichni užijeme," hlásí Jaromír Carvan. A Dudova přítomnost by mohla na tamní stadion přilákat také větší množství fanoušků. Kdy jindy, než na derby s Dudou v kádru, by ostatně měli přijít.

"Lidé se určitě přijdou podívat nejen na hokej, ale také na Radka Dudu, takže čekám vyšší divácký zájem. Ale jak velký bude, momentálně nedokážu posoudit," prozrazuje sokolovský trenér, jenž bude mít známého hokejového rebela k dispozici až při utkání. "Tím, že je reprezentační přestávka, tak Energie trénuje. Jsme tedy domluveni tak, že naskočí až přímo do utkání s Kláštercem," potvrzuje.

Adamský ve druhé lize? Šok, úcta k Bobrům a příprava jako na Spartu »

Radek Duda je odchovancem sokolovského hokeje a dres Baníku oblékne znovu po dlouhých pěti letech. "Naposledy to bylo v roce 2010, kdy jsme otevírali zimní stadion. Hráli jsme proti Chomutovu, který ještě tehdy působil v první lize, a zápas byl pojat víc slavnostně k výročí klubu a otevření zimáku, tehdy za nás Radek nastoupil," vzpomíná Jaromír Carvan na poslední Dudův zápas za Baník.

Šestatřicetiletý hokejista nebude jediným zkušeným střelcem z Tipsport extraligy, kdo už letos třetí nejvyšší soutěž okusil, už dřív se ve Valašském Meziříčí představil Ocelář Martin Adamský, který se za Frýdek-Místek rovněž rozehrával po zranění. "Pro Radka je to srdcová záležitost. A každý hráč chce hrát naplno, vyhrávat, ať už je to v Tipsport extralize nebo ve druhé lize," uzavírá kouč Carvan.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz