Duda chystá konec kariéry. Kývl na nabídku Pešána a bude trenérem

Radek Duda | Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Zkušený útočník Radek Duda po konci v Chomutově odmítl hned několik nabídek. Hráčskou kariéru totiž postavil na vedlejší kolej a rád by se stal úspěšným trenérem. Prozradil to v rozhovoru pro iDnes.cz.

O Kapku lepší hokej

„Připravuju se na konec kariéry, roky už na to mám,“ říká čtyřicetiletý bouřlivák pro iDnes.cz. „Tělo chce stále hrát, což je dobré, protože to klukům můžu pořád ukázat a posouvat je. Ale myslím, že už je čas zapojit se do trenérské práce,“ dodává Radek Duda.

Od sportovního ředitele Bílých Tygrů Filipa Pešána dostal nabídku, kterou neodmítl. Na farmě v Benátkách má pomáhat kouči Valdemaru Jirušovi. „Rozvíjet schopnosti a dovednosti mladých hráčů a pomáhat jim k co nejrychlejšímu progresu v kariéře,“ přibližuje.

„Můj život je hokej, myslím, že mu rozumím, můj cíl je v něm pokračovat a vzdělávat se.“

„Kromě toho bych měl být koučem dovedností pro hráče od 16 do 18 let. Dá se říct, že je budu připravovat na přechod z dorostu do juniorů a z juniorů do dospělých. A třetí náplní by měl být skauting pro Liberec,“ líčí Duda s tím, že čeká už jen na podpis smlouvy.

Pod Ještěd se přestěhoval loni, tamní organizace se mu líbí. „Hlavně to, jak je zdravá, jaká je tam dobrá pracovní atmosféra. Není toxická. Všichni se mezi sebou baví, vyměňují si názory. Líbí se mi, jakým jde Liberec směrem, a byl bych moc rád jeho součástí.“

Šance, že bych si ještě někde zahrál? Nechci říkat ne

Duda je na novou práci velice natěšený. „Každé ráno vstanu v půl šesté a těším se, až přijdu do kanceláře a začneme pracovat. Můj život je hokej, myslím, že mu rozumím, můj cíl je v něm pokračovat a vzdělávat se,“ pokračuje útočník se 730 starty v extralize.

Po konci u Pirátů odmítl několik nabídek z Chance ligy i ciziny. Přesto, není šance, že by si v sezoně ještě někde zahrál? „Nevím, nechci říkat ne. Mám před sebou práci, ve které bych chtěl být dobrý a prospěšný. Uvidíme, kam se to vyvine, život mě naučil neplánovat.“

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz