bahis siteleri

Druhá trofej pro Jiříčka! Takové hráče potřebujeme, ví Nedvěd

Pátek třináctého může být opředený pověrami, jak chce, ale ten srpnový rozhodně přinesl talentovaným českým obráncům štěstí. Poté, co Stanislav Svozil podepsal smlouvu s Columbusem, byl jeho vrstevník David Jiříček vyhlášen nejlepším juniorem sezony.

Jiříček se tak může pochlubit kombinací, jakou o sezonu dřív zvládl právě Svozil: Po trofeji pro nejlepšího nováčka extraligy si vyzvedl rovněž cenu pro nejlepšího českého juniora uplynulého ročníku.

„Takové hráče potřebujeme, protože jich moc nemáme. Je to obrovský talent, který dostal cenu právem,“ řekl v přenosu České televize Petr Nedvěd, generální manažer seniorské reprezentace, pod nímž se Jiříček už představil na listopadovém Karjala Cupu.

V reprezentaci se mladý český zadák zaskvěl především na mistrovství světa do dvaceti let, kde byl také vyhlášen jedním ze tří nejlepších hráčů týmu. Větší váhu ale měly jeho výkony v extraligové Plzni.

„V předchozí sezoně jsem se jenom oťukal ve čtyřech zápasech, pak jsem s áčkem nastoupil na suchou přípravu a od té doby jsem v týmu. Každý trénink se ale bojuje o nominaci na utkání, žádný den není volný,“ uvedl Jiříček.

„Mladým nemůžeme dávat šanci zadarmo, musí si ji zasloužit. David ji ale dostal správně.“

Plzeňské trenéry oslovil natolik, že mu dali průměrný ice time patnáct minut na utkání. Ve 36 startech včetně play off nasbíral velmi dobrých deset bodů (3+7).

„Mladým nemůžeme dávat šanci zadarmo, musí si ji zasloužit. David ji ale dostal správně. Je to budoucnost našeho hokeje,“ smekl Nedvěd. „V Plzni se razí ta cesta, že dávají šance mladým klukům. Cítím se tam skvěle,“ uznal Jiříček v České televizi.

David Jiříček

David Jiříček | Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Klatovský odchovanec svým způsobem ukončil nadvládu brněnské Komety – poslední čtyři trofeje pro nejlepšího juniora totiž uzmuli její hráči. Dvakrát Martin Nečas a před Svozilem ještě Lukáš Dostál.

Ofenzivní bek oslaví osmnáctiny až v listopadu, proto si na draft oproti Svozilovi ještě rok počká. Před významným milníkem kariéry má pro něj Petr Nedvěd jasnou radu: Draft moc neřešit.

„Ať jde prostě na led a nemyslí na to. Talent má obrovský. Když bude odvádět ty nejlepší výkony, zbytek se vyřeší za něj.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz