Druhá radost sedmnáctky. Otočila i bitvu se Švýcarskem

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čeští hokejisté do 17 let jsou na turnaji ve Füssenu po dvou zápasech stoprocentní. Stejně jako Němce, i Švýcary porazili dvougólovým rozdílem, přestože rychle prohrávali. Dvě branky při vítězství 5:3 vstřelil Martin Ryšavý.

Chance liga na Hokejka TV

„Zase jsme do zápasu nevstoupili ideálně, zase jsme prohrávali, ale dokázali jsme se z toho vykopat jako včera. To je hlavní, že jsme se zase dali dohromady jako tým a vyhráli jsme,“ hodnotí Ryšavý.

Souboj se Švýcarskem přinesl několik odlišných tváří. Češi start zaspali a dostali první gól, ale pak přišel budíček. „Trochu jsme si řekli, co děláme špatně. Chtěli jsme hrát víc na puku. Začali jsme být aktivnější, trochu víc je dohrávat, a to Švýcarům nedělalo dobře,“ podotýká vítkovický útočník.

Právě on v 15. minutě zaslouženě vyrovnal, to už národní tým jasně určoval tempo hry. „Ve druhé třetině jsme byli o třídu lepší. Měli jsme víc pohybu, hitů, razance, tlačili jsme se do brány. Zaslouženě jsme šli do vedení,“ říká asistent trenéra Richard Žemlička.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Právě druhá část byla v konečném skóre tou rozdílovou. Mladíci využili dvě přesilovky, jmenovitě Petr Moravec a Gabriel Szturc, a krátce před přestávkou se podruhé trefil Ryšavý. Chyba v jedné z početních výhod vedoucí ke švýcarské brance tedy Čechy až tolik nemrzela.

„Před prvním gólem jsme se drželi asi půl minuty v pásmu, dělali jsme rotace a Kuba Brabenec dobře vyjížděl z rohu. Já jsem se mu nabídl mezi beky, on mi to pěkně dal a já pak střílel po zemi z jedničky na druhou tyč,“ popisuje Ryšavý. Druhá trefa byla mnohem parádnější. „Pan trenér mě poslal na střelu z buly. Szturcík to krásně vyhrál a mně už stačilo jenom vystřelit. Přes hráče, možná to nějaký Švýcar lehce tečl, ale prostě jsem to trefil,“ usmívá se.

Český střelec tak už v srpnu dorovnal svou brankovou bilanci z šestnáctky. Na aktuálním turnaji dal za dva zápasy tři góly, v součtu s akcí ve Švýcarsku tedy už čtyři! „Na President Cupu před repre jsem dal tři... Nevím, nějak se mně to teď drží. Jsem za to rád, protože mi to občas nelepí, ale teď ano,“ hlásí s pokorou.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ani za stavu 4:2 ale ještě neměli Češi vyhráno. Krátce po pauze inkasovali kontaktní gól a po něm se dostali pod vytrvalý tlak. „Proto jsme si vzali time-out, abychom to trochu zklidnili. Závěr už jsme dohráli v poklidu,“ těší Žemličku.

Onen klid vnesla na české hokejky trefa Alexandra Remeše. „Chci poděkovat týmu za to, že i když podruhé prohrával, tak zápas otočil,“ vzkazuje asistent trenéra. Současně potvrzuje, že Švýcaři působili lepším dojmem než na červencové akci, kde národnímu týmu nesebrali ani bod. „Pár hráčů tam měli nových,“ doplňuje.

Sedmnáctka tak v aktuální sezoně stále nepoznala hořkost porážky, tabulku turnaje ve Füssenu po dvou dnech povede s plným ziskem. Do dalších bitev ale vyrazí bez odpočinku, ve čtvrtek od 15 hodin vyzve Slováky.

„Koukali jsme se, jak včera hráli s Američany,“ odkazuje Žemlička na bitvu s divokým vývojem. Slovensko snížilo stav 0:4 na 3:4, ale nakonec prohrálo vysoko 3:9. „Těžko hodnotit, sami jsme na to zvědavi. Setkali jsme se s nimi loni a trochu je známe. Věřím, že mužstvo podá kvalitní výkon, že vyhrajeme a pak si to dáme s Američany o první místo,“ dodává Richard Žemlička k ideálnímu scénáři.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ŠVÝCARSKO – ČESKO 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Jabola (Pauchard, Zanetti), 30. Nicolet (Bougro), 44. Biasca (Alge, Zanetti) – 15. Ryšavý (Brabenec, Menšík), 24. Moravec (Ticháček, Cubo), 32. Szturc (Moravec, Cubo), 40. Ryšavý (Szturc), 51. Remeš (Soukup, Slavík).
Rozhodčí: Flad – Rudolph, Schusser.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 1:2.
V oslabení: 1:0.
Švýcarsko:
Pasche – Pauchard, Zanetti, Cantin, Perrenoud, Wüthrich, Schweingruber, Hausherr, Despont – Biasca, Jabola, Canonica – Nicolet, Bougro, Marchon – Kosik, Ramel, Azevedo – Karrer, Garessus, Alge. Trenér: Schöb.
Česko:
Král (3.–4. Suchánek) – Jiříček, Chvátal, Šedivý, Ticháček, Cubo, Pinkas, Špaček – Ramik, Szturc, Menšík – Ryšavý, P. Moravec, Brabenec – Půček, Soukup, Remeš – Slavík, Měchura, Pajer – Gajda. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.

Německo – Slovensko 6:2 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Rossmy (Wäser), 19. Hecht (Cimmerman), 34. Korte (Niedenz, Cimmerman), 35. Hecht (Wäser), 52. Hänelt (Rossmy, Winkelmann), 59. N. Heigl (Cimmerman) – 28. Štefančík (TS), 55. Mešár (Slafkovský).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Česko 2 2 0 0 0 9:5 6
2. USA 1 1 0 0 0 9:3 3
3. Německo 2 1 0 0 1 8:6 3
4. Švýcarsko 1 0 0 0 1 3:5 0
5. Slovensko 2 0 0 0 2 5:15 0

Další program turnaje ve Füssenu

Čtvrtek 15. srpna:
15:00 Česko – Slovensko
18:30 Švýcarsko – USA

Pátek 16. srpna:
15:00 Česko – USA
18:30 Německo – Švýcarsko

Sobota 17. srpna:
13:00 Slovensko – Švýcarsko
16:30 USA – Německo

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz