Druhá liga se blíží. Na co se nejvíc těšit a co sledovat?

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

10. září 16:28

Pavel Mandát

Třetí nejvyšší soutěž odstartuje už ve středu 11. září. A letošní ročník může být nejzajímavějším za posledních několik let! Jaká jsou hlavní lákadla 2. ligy?

NHL 20

Sezona plná hvězd

Ptáte se, proč sledovat letošní ročník druhé ligy? Tady máte důvod. Tato sezona bude ve třetí nejvyšší soutěži doslova poseta velkými osobnostmi českého hokeje. Dres Vrchlabí obléknou Petr Sýkora, Jaroslav Bednář nebo Jan Hlaváč. Pražskou Kobru posílil Tomáš Plíhal, do Dvora Králové dorazil Petr Čáslava a Žihadla ohlásila příchod Milana Procházky. Za David Servis by mohli hrát exreprezentanti Zdeněk KutlákFilipem Novákem. Řisuty přivedly Ivana Humla a v Trutnově pokračuje Vojtěch Kubinčák

Foto: Facebook HC Moravské Budějovice 2019

Tvrdý souboj o postup

Letošní ročník slibuje souboj hned několika aspirantů na postup do vyšší soutěže. Jako první si jmenujme ŠUMPERK. Jeho šéf Vladimír Velčovský na tiskové konferenci oznámil jasný plán – od začátku sezony až do konce být na prvním místě.

K tomu má Drakům dopomoci nový trenér Martin Janeček. Stejně tak došlo k částečné přestavbě kádru: nově příchozími jsou například obránce Daniel Kabelka či útočníci Tadeáš Jaroš a Jan Milfait.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Stejný cíl, který spočívá v postupu o patro výš, má také HAVLÍČKŮV BROD. V loňské sezoně nepřešel soubor z Kotliny přes Moravské Budějovice. Určitou ironií osudu je, že právě z kádru Žihadel přišlo do Havlíčkova Brodu nejvíc nových tváří. Jmenujme beky Michala Klimenta a Ladislava Pospíchala nebo útočníky Romana Mikeše s Marcelem Juráněm.

To ale není vše. V Kotlině našel svůj nový hokejový domov také Tomáš Plachý, dlouholetá ikona Pelhřimova. Ofenzivní kvalitu přináší rovněž Jakub Kadlec, který loni hájil barvy Pelhřimova a posléze Žďáru nad Sázavou.

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Role největšího favorita však bude patřit VRCHLABÍ. Stadion byl už loni blízko splnění svého cíle, avšak v napínavém finále nakonec podlehl Sokolovu. Vrchlabí udrželo svou loňskou brankářskou stálici Jakuba Soukupa, obraně budou dál předávat své zkušenosti Jiří Vašíček či Martin Vágner a v útoku opět nastoupí Jaroslav Bednář. K novým členům kabiny Stadionu patří pardubická legenda Petr Sýkora nebo bývalý hráč NHL a mistr světa Jan Hlaváč.

V Podkrkonoší se mohou spolehnout také na spolupráci s extraligovým Hradcem Králové. Z Mountfieldu si ve Vrchlabí vyhlédli Filipa Jiráska či Jaroslava Dvořáka. 

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Kvarteto největších druholigových favoritů uzavírá KOBRA PRAHA. Také tým z hlavního města před sezonou notně posílil. K jeho největším akvizicím patří několik bývalých opor Jablonce: Lukáš Tondr, Kamil Bříška a Tomáš Mrkvička. Opomenout nesmíme ani Tomáše Plíhala, který má mnoho zkušeností ze zahraničí, kde působil také mezi mantinely slavné NHL. 

Foto: Facebook HC Kobra Praha

Nováčci

Ve 2. lize se se sezonou 2019/2020 objeví také tři nové týmy. NOVÁ PAKA budou spoléhat zejména na tandem bratrů. Jak Aleš, tak i Tomáš Půlpán loni patřili k oporám Vrchlabí. Zajímavostí je, že tým trénuje jejich otec. Bruslaři si hodně slibují také od Michala Nevyhoštěného

Perspektivní kádr skládá rovněž druhý nováček. PŘÍBRAM vsadí na ostříleného brankáře Jakuba Čecha. Mezi opory se má zařadit i Ladislav Gengel a další veterán Martin Frolík.

Třetím nováčkem je zástupce hokejové exotiky. Čínský klub se jménem CHINA GOLDEN DRAGON byl do třetí nejvyšší soutěže přijat, aby hokej v této nepříliš hokejové zemi získal další potřebné zkušenosti ke svému rozvoji. Číňané odehrají svá domácí utkání na zimním stadionu ve Slaném. Není bez zajímavosti, že v jejich kádru jsou také tři Češi: Jakub Kučera, Michal Kučera a Pavel Husarik.

Foto: hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz