Druhá liga přichází o hvězdu: obránce Peslar končí kariéru

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

29. dubna 2020, 13:40

Ondřej Mach

V pouhých sedmadvaceti letech se rozhodl ukončit hokejovou kariéru obránce Jakub Peslar. Zadáka původem z Ostravy si fanoušci mohou pamatovat zejména ze třetí nejvyšší soutěže, kde nastupoval za Porubu, Hodonín, Žďár nad Sázavou, Opavu nebo Břeclav. Peslar o rozhodnutí informoval na svém Instagramu.

Aplikace Tipsport extraligy

Ofenzivně laděný bek patřil v uplynulých letech k výrazným osobnostem druhé ligy. Odchovanec Poruby se ve třetí nejvyšší soutěži vypracoval v klíčového hráče v každém týmu, kde působil, a pravidelně sbíral kolem bodu na zápas. Nyní je jeho hokejová cesta u konce.

„Ač velmi nerad, je na čase vám oznámit, že končí jedna má etapa života. Rozhodl jsem se opustit ledová kluziště z pozice hráče. K rozhodnutí mě přinutilo několik aspektů, kdy bohužel hokej musel jít stranou,“ píše Peslar na své instagramové stránce.

„Ač velmi nerad, je na čase vám oznámit, že končí jedna má etapa života. Rozhodl jsem se opustit ledová kluziště z pozice hráče.“

Sedmadvacetiletý hokejista strávil nedávno skončený ročník v Opavě, kam se z pracovních důvodů přesunul ze Žďáru nad Sázavou. S týmem se po dvou letech probojoval do vyřazovací části, Slezan obsadil druhé místo východní skupiny za suverénním Šumperkem. Peslar zaznamenal bilanci osmi branek a šestnácti asistencí.

S hokejem začínal v Porubě, v mládežnickém věku oblékl dres Havířova i brněnské Komety. Přestože měl velmi dobře nakročeno, do A-týmu Brna se nikdy neprobojoval. Dospělý hokej tak poprvé krátce okusil v druholigové Břeclavi, následně válel tři sezony za Porubu.

V ročníku 2015/16 krátce vypomáhal prvoligovému Havířovu, poté vyzkoušel angažmá u našeho východního souseda v Polsku. V týmu Jastrzebie odehrál velkou část následující sezony, než se vrátil zpátky do Poruby a s mateřským klubem se dostal až do finále play off proti Vsetínu.

„Chtěl bych poděkovat všem, které jsem měl na své pouti hokejovým prostředím možnost poznat, protože jsem si odnesl do života nespočet nezapomenutelných okamžiků.“

V dalším roce nastupoval za Hodonín a Žďár nad Sázavou, kde působil i v sezoně 2018/19. U Plamenů se rovněž zařadil mezi týmové opory, kromě toho si s mužstvem dvakrát zahrál play off. V minulém ročníku se blýskl bilancí deseti gólů a devatenácti asistencí.

„Chtěl bych poděkovat všem, které jsem měl na své pouti hokejovým prostředím možnost poznat, protože jsem si odnesl do života nespočet nezapomenutelných okamžiků. Pocity euforie, vítězství, radosti i smutku, ale hlavně vím, že jsem měl možnost poznat spoustu kamarádů, přátel a známých na celý život a za to jsem vděčný,“ pokračuje Peslar. „Díky za všechno!“

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz