Druhá liga je těžší, než jsem čekal, přiznává Lukáš Havel

Zdroj: bkhb.cz | Foto: bkhb.cz

21. listopadu 2015, 21:25

Michal Trávníček

Celek Moravských Budějovic účinkuje letos poprvé ve východní skupině 2. ligy. A je třeba konstatovat, že je rozhodně oživením soutěže. Hraje útočný hokej, který se divákům líbí, a to bez ohledu na to, zda nastupuje proti týmům z čela tabulky nebo z jejího chvostu.

HokejkaSHOPvanoce

Mezi několika posilami, které do týmu přišly před sezonou, je tou nejvýraznější útočník Lukáš Havel. Hráč s bohatými extraligovými zkušenostmi patří mezi nejlepší a nejproduktivnější hráče soutěže a potvrdil to i v utkání proti Vsetínu.

Lukáši, v utkání se Vsetínem byl vás plný led – góly, šance, docela jste vyčníval nad ostatní. Ale proto vás Budějovice angažovaly, viďte?
No, já bych to tak neviděl. Hráli jsme na tři pětky, takže jsem byl docela často na ledě. Šance tam byly, měl jsem ještě nějaký gól přidat. To mě mrzí.

Ano, jednou jste střílel skoro do prázdné branky?
Ale tu střelu stačil Hromada vyrazit. Byl jsem už moc blízko. Střílel jsem to z jedničky, ale on tam stihl dát beton.

Bylo něco, co vás ve Vsetíně překvapilo? Někteří hráči tady hráli poprvé.
Myslím, že ne. Oni hráli výborně už u nás. Mají dobré mužstvo, výborně bruslí. Kdybychom je nepustili v první třetině do náskoku, mohli jsme je potrápit ještě víc, mohlo to být zajímavější. Ale domácí vyhráli zaslouženě, měli zápas pod kontrolou.

Domácí vyhráli zaslouženě, měli zápas pod kontrolou.“ 

Začátky všech třetin patřily vašemu týmu, po takových pěti minutách se to začalo vždycky obracet. Čím si to vysvětlujete?
Většinou do toho přišlo nějaké oslabení. To mužstvo vždycky rozhodí, přibrzdí tlak. Ale znovu opakuji – domácí hráli opravdu dobře, bylo to velmi těžké utkání.

Ve třetí části jste s domácími dokázali držet krok. Myslíte, že trochu zvolnili?
Ano, myslím, že jsme měli trošičku navrch. Domácí po tom obdrženém gólu ještě znervózněli. Nějaké šance jsme měli, ale soupeře podržel brankář. Chytal opravdu výborně. Možná se to mohlo zlomit tím nájezdem, ale Hromada zlikvidoval i ten.

Šanci jste měli ještě v přesilovce za stavu 2:4, oslabení ale sehrál Vsetín výtečně, souhlasíte?
Určitě si na střídačce něco řekli. Mají tam zkušené hráče, sehráli to perfektně. Nás mrzí, že si neodvážíme alespoň bod.

Druhou ligu jste okusil po dlouhých deseti letech. Co říkáte na její úroveň?
Je to opravdu těžká soutěž. Kdo to nezažil, neuvěří. Každý si myslí, že přijde někdo z extraligy nebo z 1. ligy a bude si tady dělat, co chce. Ale tak to není. Všichni dobře bruslí, kluci jsou fyzicky nadupaní. Rozhodně to není tak jednoduché, jak jsem si myslel.

„Je to opravdu těžká soutěž. Kdo to nezažil, neuvěří.“

Co říkáte na výkony Frýdku-Místku?
Oni to mají postavené na profi smlouvách. Trénují dopoledne a to je něco úplně jiného, než když ve většině mužstev chodí kluci do práce a pak si jdou zatrénovat a zahrát. Ten rozdíl musí být vidět. Myslím, že Frýdek mockrát v soutěži neprohraje.

Po pomalejším začátku se váš tým vyšplhal až na čtvrtou příčku. Jak zatím hodnotíte vaše výsledky?
Na začátku jsme měli těžké soupeře a na soutěž jsme si zvykali. Přišlo pár nových hráčů a chvíli trvalo, než si to sedlo. Myslím, že teďka hrajeme dobře. Jsme tam, kde bychom tak plus mínus chtěli být a vážíme si každého dobrého výsledku. Ale párkrát prohrajete a můžete být úplně jinde, soutěž je velmi vyrovnaná. Budeme se snažit udržet tam, kde jsme teď.

Jaké byly klubové cíle před sezonou?
Chceme hrát pěkný hokej a dávat hodně gólů, což se nám, myslím, daří. Hlavním úkolem je dostat se do play-off.

Na domácím ledě jste druhé nejúspěšnější mužstvo. V čem je příčina?
Máme malý zimáček. Když přijde 400 lidí, je tam plno. Snažíme se doma urvat co nejvíc bodů. Navíc je tam menší kluziště a některým soupeřům to může vadit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz