Drtiči, Trhači. A teď extraliga? V Hradci zkoušejí mladého útočníka

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Dvacetiletý útočník Matěj Zabloudil se pokusí probojovat do kádru Hradce Králové. V extraligovém klubu je na zkoušce, Mountfield o tom informoval na svých sociálních sítích.

HokejkaSHOPvanoce

V hradeckém dresu se představil už v pondělní bitvě Mountfield Cupu se Slovanem Bratislava, kdy nastoupil ve třetí útočné formaci mladíků po boku Jaroslava Dvořáka a Štěpána Matějčeka. Vyšel sice bodově naprázdno, ale slavil jasné vítězství 6:2.

Matěj Zabloudil hokejově vyrůstal v rodném Vyškově, odkud se následně přesunul do Olomouce. Za tamní áčko nenastoupil. Seniorský hokej si poprvé vyzkoušel v sezoně 2016/17, kdy zapsal 19 startů za Prostějov. A příští sezonu k nim přidal dalších 42.

Uplynulý ročník začal ve druholigovém Hodoníně, ale už po sedmi zápasech se přestěhoval do prvoligové Kadaně. Za Drtiče stihl zaznamenat jen dva body za gól a asistenci, Trhačům ve 14 zápasech pomohl pěti body za tři branky a dvě nahrávky.

Nyní dostal velkou příležitost od Hradce Králové, který jej pozval na zkoušku. Dvacetiletý útočník je už druhým hráčem Mountfieldu, který tímto způsobem bojuje o smlouvu. Už o den dřív klub informoval, že zkouší exjihlavského zadáka Davida Váňu.

Aktuální soupiska Mountfield HK

Brankáři:
Marek Mazanec, Štěpán Lukeš, Daniel Dvořák.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Radim Šalda, Petr Zámorský, David Váňa (zkouška).

Útočníci:
Jan Berger, Maris Bičevskis, Lukáš Cingel, Rudolf Červený, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Petr Koukal, Adam Kubík, Patrik Miškář, Matej Paulovič, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Daniel Rákos, Radek Smoleňák, Tomáš Vincour, Lukáš Vopelka, Matěj Zabloudil (zkouška).

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Změny v Mountfield HK

Příchody:

Rudolf Červený (Ú, Brynäs)
Marek Mazanec (G, Utica)
Adam Kubík (Ú, Kladno)
Jordann Perret (Ú, Pardubice)
Aleš Jergl (Ú, Olomouc)
Štěpán Lukeš (G, Chomutov)
Zdeněk Čáp (O, Prostějov)
Radim Šalda (O, Rimouski)
David Váňa (O, Jihlava, zkouška)
Matěj Zabloudil (Ú, Kadaň, zkouška)

Odchody:

Dominik Graňák (O, Karlovy Vary)
Lucas Lessio (Ú, neznámo)
Brandon Maxwell (G, neznámo)
Jaroslav Pavelka (G, Plzeň)
Sébastien Piché (O, neznámo)
Juraj Bezúch (Ú, Košice)
Roman Kukumberg (Ú, Slovan Bratislava)
Petr Štindl (O, neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz