Drtiči míří výš. Hodonín chce do WSM Ligy, vrátí se po 23 letech?

Foto: Adam Krátký, shkhodonin.cz

Letos na jaře v semifinále zatápěli suverénnímu Vsetínu, ale v následujícím ročníku 2017-18 chtějí ještě víc. Vedení druholigového Hodonína vyhlásilo útok na postup do WSM Ligy! "Naším cílem je postoupit v horizontu dvou let do vyšší soutěže," potvrzuje na klubovém webu předsedkyně Jana Gajošová.

Plekanec TELH

Pokud by se to drtičům povedlo už v příští sezoně, pak by se do druhé nejvyšší soutěže vrátili po dlouhých třiadvaceti letech. Naposledy ji hráli v ročníku 1994-95 a nevedli si vůbec zle, po sezoně však kvůli finančním problémům prodali licenci do Kralup nad Vltavou.

Bez seniorského hokeje byl Hodonín šest let. Pak se po třech ročnících strávených v krajských soutěžích vrátil aspoň do druhé ligy, kde působí dodnes. Během třinácti druholigových sezon si čtyřikrát zahrál finále a v ročníku 2011-12 se navrch probojoval do kvalifikace.

"Myslím si, že právě teď nastal ten správný čas pro to, abychom posunuli hodonínský hokej zase o kousek dál a reálně se pokusili postoupit do WSM Ligy."

Drtiči míří výš. Přesně tak zní slogan, jenž podtrhuje nejbližší plány klubu. "Mým velkým cílem vždy bylo, a pořád je, dostat hodonínský hokej do první ligy. Naši fanoušci, partneři i město si zaslouží, abychom byli vidět v celostátní profesionální soutěži," líčí šéfka klubu.

"A myslím si, že právě teď nastal ten správný čas pro to, abychom posunuli hodonínský hokej zase o kousek dál a reálně se pokusili postoupit do WSM Ligy," doplňuje Jana Gajošová, která se chce znovu střetávat s celky z východu, jež ještě nedávno hrály druhou ligu.

Foto: shkhodonin.cz

Východní skupina v posledních letech přišla o atraktivní soupeře jako jsou Havířov, Prostějov, Přerov, Frýdek-Místek nebo Vsetín. Kompletní pětice nyní působí ve WSM Lize. Drtiči navrch přišli o fanouškovsky atraktivní derby s Břeclaví a nově i brněnskou Technikou.

"Proto chceme už v letošní sezoně zabojovat o postup do WSM Ligy, abychom mohli na našem stadionu opět vídat atraktivní soupeře nejen z Moravy, ale i z Čech," vysvětluje Gajošová. Ale Drtiče nečeká nic lehkého, postupové ambice mají třeba i v Porubě či v Brodu.

"Už loňská sezona nám ukázala cestu a také potenciál kádru. Dokázali jsme si, že můžeme konkurovat i těm nejlepším týmům ve druhé lize."

"Ale už loňská sezona nám ukázala cestu a také potenciál kádru. Dokázali jsme si, že můžeme konkurovat i těm nejlepším týmům ve druhé lize," naráží především na semifinálovou sérii se Vsetínem. Jihomoravané sice padli 1:3 na zápasy, ale favorita hodně potrápili.

Před novou sezonou oznámili drtiči už pět posil. Z Francie se po roce vrátil střelec Jakub Sajdl, ze Skalice přišel Michal Romančík a útočné řady rozšířil i Ondřej Stehlík z Techniky, dozadu pak klub získal jeho spoluhráče Jana Sedláka a Zbyňka Žabčíka z Valašského Meziříčí.

Aktuální kádr SHK Hodonín na sezonu 2017-18

Brankáři:
Ondřej Haloda, Zdenko Kotvan, Adam Štěpanovský, Jakub Zollpriester.

Obránci:
Marek Haloda, Jakub Kužílek, Martin Miklík, David Polesný, Jan Sedlák, Zbyněk Žabčík.

Útočníci:
Vít Černohous, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Petr Jurča, Michal Kuba, Dominik Matula, Petr Peš, Michal Romančík, Jakub Sajdl, Ondřej Stehlík, Daniel Vaněk, Michal Venclík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz