Dřív jsem pár lidem naletěl, přiznává bílinský střelec Šimeček

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

22. listopadu 2019, 10:19

Ondřej Mach

Draci do nového ročníku nevstoupili optimálně a jsou s jedenácti body na posledním místě skupiny Sever. V jejich kádru přesto najdete jednoho z nejlepších střelců v soutěži: Jaroslav Šimeček nasázel už čtrnáct branek a věří v lepší zítřky.

Aplikace Tipsport extraligy

Vyhráli jste dvakrát za sebou. Cítíte, že se mužstvo po hrůzném vstupu do soutěže začíná zvedat?
Bohužel vstup do sezony nám vůbec nevyšel. Sice jsme odehráli dobré utkání ve Vrchlabí, ale nedokázali jsme na to navázat. Teď přišlo pár nových kluků a hned je to na naší hře znát a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili.

V čem vidíte Achillovu patu týmu?
Naše největší slabina je, že kolikrát máme utkání výborně rozehrané a vedeme o dvě branky. Pak ale dostaneme gól, úplně se zblázníme a nakonec ještě prohrajeme.

„Bílina není žádný klub, který si může dovolit nějaké drahé hráče.“

Bílina v posledních letech pravidelně končí v nižších patrech tabulky. Myslíte si, že klub má na víc?
Bohužel poslední roky nejsou dobré... Bílina není žádný klub, který si může dovolit nějaké drahé hráče, a tak hrají kluci, kteří teprve získávají zkušenosti, proto máme hodně mladý tým. Tuhle sezonu máme rozhodně na víc, než co jsme doposud předváděli. Doufám, že se teď zvedneme.

Teď k vám. Patříte mezi nejproduktivnější hráče skupiny, jak jste spokojený se svojí hrou?
Momentálně mi to tam padá a v zakončení mám sebevědomí. Ale není lehké hrát deset zápasů a všechny prohrát, to nebudete v psychické pohodě nikdy. Myslím si, že naše lajna se musí ještě mnohem více prosazovat. Jen se dostat do pohody.

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Na kontě máte víc branek než asistencí. Vidíte se spíš jako ryzí střelec?
Já jsem se za střelce nikdy nepovažoval. Spíš jsem hru tvořil, ale momentálně mi to tam padá a věřím si, že ten gól dám.

Jak se vyrovnáváte s rolí tahouna, není na vás větší tlak?
Já osobně ten tlak potřebuju. Mám to rád, potřebuju dělat body a potřebuji mít takovou roli, abych to od trenéra cítil, jinak se sám necítím dobře.

„Tak určitě je to zpestření, když proti vám hraje Jarda Bednář a spol.“

Ve druhé lize letos působí řada známých hokejových osobností. Jaké to je zahrát si například proti Petru Sýkorovi nebo jiným?
Tak určitě je to zpestření, když proti vám hraje Jarda Bednář a spol. Na druhou stranu mně se proti takovým týmům hraje mnohem lépe, když se prostě hraje hokej. Někdy je to taková plácaná…

Na které zápasy se v rámci soutěže nejvíce těšíte, jsou to derby s Mostem?
Osobně se nejvíce těším na ty s Vrchlabím. Chytá tam můj kamarád Kuba Soukup a je fajn mu dát nějaký gól, navíc mají výborné fanoušky a skvělý led. To u nás v Bílině nemáme, tam to vydrží tři minuty a pak máte takový menší rybník. 

Gól Jaroslava Šimečka proti Děčínu

 

V minulém ročníku jste se krátce mihl v Trutnově. Proč to v Krkonoších nevyšlo?
Trutnov bych nerad rozebíral.

Dva roky zpátky jste nastupoval za mateřský Litvínov a prvoligové Litoměřice. Nepřemýšlíte o návratu do vyšší soutěže, případně proč?
V Litoměřicích je to super, byl jsem tam spokojený. Nemůžu o nich říct špatné slovo, dělají to tam skvěle. Bohužel Litvínov mi na další rok smlouvu nedal, z toho jsem byl dost překvapený a vůbec jsem to nečekal. Pak jsem pár lidem naletěl, tenkrát jsem byl ještě naivní, všem jsem věřil a nevěděl, jak to chodí. Tak jsem nakonec šel na zkoušku do Přerova, ale bohužel jsem neuspěl. Hrozně mě to mrzí, hokej byl pro mě vždycky vším a nejsem zvyklý něco jen tak vzdávat. Bohužel když jste bez peněz a žijete s přítelkyní, která vás živí, tak nemáte jinou možnost a nemůžete si dovolit bůh ví jak dlouho čekat. Já jsem čekal fakt dlouho, za což se přítelkyni omlouvám. Nedokázal jsem se s tím smířit a cítil jsem se ukřivděný. Bude mě to mrzet celý život, protože jsem na to měl.

„Bohužel Litvínov mi na další rok smlouvu nedal, z toho jsem byl dost překvapený a vůbec jsem to nečekal.“

Čím se vlastně živíte?
Pracuji jako hasič.

Jaké jsou vaše osobní ambice či cíle?
Těžko říct. Doufám, že začneme vyhrávat a zabojujeme o play off. V osobním životě chci být zodpovědný a zabezpečit rodinu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz