Dříč Mical: Lidi nás podceňovali, za čelo tabulky jsme rádi

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

13. listopadu 2019, 18:19

Ondřej Mach

Mostečtí Lvi druhou sezonu po návratu do druhé ligy zahájili velmi dobře, momentálně se nacházejí na druhém místě skupiny Sever. Nejproduktivnějším hráčem severočeského celku je Martin Mical, který získal už 25 bodů (11+14).

Aplikace Tipsport extraligy

„Jestli jsem první nebo ne, není důležité. Hokej je týmová hra a já mám radost z každého našeho vstřeleného gólu, který vede k úspěchu mužstva. To, že se mi vede v bodování, mě samozřejmě těší, ale je to odrazem spolupráce všech hráčů v lajně. Ta společná radost po gólu je skvělá,“ říká pětadvacetiletý útočník.

Na svém kontě máte kromě jedenácti branek také čtrnáct asistencí. Cítíte se spíše jako střelec, nebo tvůrce hry?
To je těžká otázka, zajímala by mě odpověď spoluhráčů... (směje se) Netvrdil bych o sobě ani jedno, od malička jsem se jako bránící levé křídlo k zakončení tolik nedostával, takže se jako vyložený střelec určitě necítím. Myslím si, že mám svůj hokej založený na bruslení, bojovnosti a celkové hře tělem. 

Hned v prvním utkání ročníku proti Jablonci jste nasázel hattrick. Jak moc vám to pomohlo?
Pokud do sezony vkročíte hattrickem a jasnou výhrou, je to rozhodně skvělé pro sebevědomí.

„Případným návratem do vyšší soutěže bych si dokončení studia zkomplikoval, a to není můj cíl.“

Jste odchovancem Litvínova, v první lize jste nastupoval za Ústí nad Labem. Nepokukujete po návratu do vyšší soutěže?
Ne. Už když jsem hrál první ligu v Mostě, bylo náročné skloubit studium vysoké školy s profesionální přípravou. Když přišla nabídka z Ústí, musel jsem studium vysoké školy přerušit. Angažmá v Ústí nad Labem se mi nepodařilo úplně podle představ, a tak jsem se po návratu do Mostu mohl vrátit zpět ke studiu. Případným návratem do vyšší soutěže bych si jeho dokončení zkomplikoval, a to není můj cíl. Navíc mě hokej ve druhé lize baví a náležitě si ho užívám.

V minulém ročníku jste překonal hranici 50 bodů. Nebyl o vás proto zájem z jiných klubů?
Žádnou konkrétní nabídku jsem nedostal, ale i tak jsem byl předběžně domluven na pokračování v Mostě a nijak jsem neměl zájem svůj plán měnit.

Po více než dvou měsících základní části jste na druhém místě severské skupiny. Odpovídá to vaším cílům?
Samozřejmě jsme za druhé místo v tabulce rádi, i když si myslím, že bychom mohli pomýšlet i na první příčku ve skupině. Kvalitu na to máme, ale první Vrchlabí je velmi kvalitní a těžký soupeř v bojích o čelo tabulky.

Mimo dobré výkony ale přišla i zaváhání, vysoko jste podlehli právě Vrchlabí nebo Dvoru Králové. Co se v těchto zápasech stalo?
Jak už jsem říkal, Vrchlabí je velice kvalitní soupeř, který ze své hry dokáže vytěžit maximum. Takový tým dokáže využít každé šance ke skórování. Ve Dvoře Králové to byl složitý zápas, jeli jsme tam v oslabené sestavě. Soupeř dobře bruslil a hnalo ho početné publikum. Utkání se lámalo trochu smolným vyloučením do oslabení ve třech. Pak už se čtyřgólový náskok těžko dotahuje.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Nastříleli jste už 73 branek, jen o čtyři méně než vedoucí Stadion. Je útok vaše nejsilnější stránka?
Myslím si, že útok máme dost silný, přesto náš nejlepší post je brankář. Na Hosiho (Lukáš Hosnedl, pozn. red.) je vždy spoleh, vždy se lépe útočí a hraje, když za sebou máte takovou oporu.

Situace kolem druhého postupového místa je hodně těsná. Věříte, že dokážete skončit před Děčínem a Dvorem Králové?
To je těžké říct, oba soupeři jsou kvalitní a nevyzpytatelní. Máme s nimi vyrovnanou bilanci 1:1 a s oběma jsme první zápas vyhráli a druhý prohráli. Myslím si, že souboj o druhé místo bude vyrovnaný a moc se na něj těším. Abych odpověděl na otázku… Ano, věřím, že skončíme před Děčínem a Dvorem Králové.

Loni jste v play off vyřadili favorizovaný Jablonec. Může Most ve vyřazovací části překvapit i letos?
Loňská a letošní sezona jsou v něčem rozdílné. Minulý ročník nás dost týmů a lidí okolo podceňovalo, jen protože jsme byli nováčkem soutěže. Ale výkony v základní části a následný úspěch nad Jabloncem v play off potvrdily, že rozhodně nejsme snadným soupeřem. Letos už jsou na nás týmy lépe připravené a vědí, co od nás mohou očekávat. Věřím, že se do play off probojujeme a zahájíme ho z dobré pozice. Očekávám, že bude náročné, ale chceme v něm uspět.

„Nicméně současné vedení Mosteckých Lvů vytvořilo skvělé zázemí a na druhou ligu velmi nadstandardní podmínky.“

Zažil jste i předchozí mosteckou organizaci. Jak byste jí porovnal s tou současnou?
V tuto chvíli bych již nechtěl hodnotit bývalou mosteckou organizaci. Nicméně současné vedení Mosteckých Lvů vytvořilo skvělé zázemí a na druhou ligu velmi nadstandardní podmínky. Naprosto férový a vstřícný přístup vedení mě i v minulosti přesvědčil po ukončení mého angažmá v Ústí nad Labem k přestupu do Mostu, který tehdy působil v krajském přeboru a jsem rád, že jsem mohl pomoci klubu vybojovat účast ve druhé lize.

Zmiňoval jste studium na vysoké škole. Mohl byste přiblížit, čím se zabýváte?
Věnuji se studiu podnikání a marketingu, konkrétně oboru marketingové komunikace. 

Na svém instagramovém účtu máte poměrně dost videí z tréninku. Jste ten typ, co si přidává?
Cvičení mě baví a naplňuje, bohužel v průběhu hokejové sezony při tréninkové, zápasové a pracovní vytíženosti to není úplně jednoduché. Spousta hokejistů se těší, až si po sezoně odpočine a já už se zas těším na letní dřinu.

Jaké před sebou máte osobní cíle?
Jak jsem již uvedl, tak můj hlavní osobní cíl je dokončit studium na vysoké škole a nadále se bavit hokejem. A když se mi k tomu budou vyhýbat zranění, bude to skvělé.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz