Dřevorubec Koukal pyká za sekeru do Dvořáka, Ujčík mu vystavil stopku

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

30. října 2018, 8:41

Adam Bagar

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík potrestal zkrat Petra Koukala, který v závěru střetnutí se Spartou dřevorubecky sekl Tomáše Dvořáka. Hradecký kapitán inkasoval stopku na dva zápasy.

HokejkaTV

Na světelné kostce svítil čas 55:30, když útočník Mountfieldu udělal velikou klukovinu. Hned dvakrát ošklivě sekl sparťanského obránce Tomáše Dvořáka, což u rozhodčích nemohlo projít. Petr Koukal si po zkratu vysloužil trest na pět minut plus do konce utkání.

Zákrok Petra Koukala na Tomáše Dvořáka

„Šel jsem za bránu pro puk, a on nějak spadl. Asi mě chtěl přidržet a chytil mě za nohu. A ještě tam přepadl nějaký náš hráč a mně se vyvrátila noha. Trochu mi v tom ruplo a nebyl jsem moc kontrolovaný, tak jsem ho přetáhl, aby mě pustil,“ líčil hradecký bojovník.

Koukalův zkrat prohrál Hradci zápas! Přetáhl jsem ho, aby mě pustil, líčí »

„Neměl jsem v úmyslu ho nějak zranit. Byl jsem trochu v panice z toho, abych neměl urvané koleno. Nevím, jestli jsem mu měl říct, ať mě pustí. Na to by asi moc neslyšel,“ doplnil. Jeho zákrok teď řešila i disciplinárka, která shledala důvody pro další potrestání.

Smejkal o Koukalově zkratu: U něj mě to překvapilo

„Hráč se zákroku dopustil v reakci na předcházející přidržení jeho levé nohy a v kleče zvláště intenzivním způsobem sekl patou své hole protihráče do oblasti nad vnějším hlezenním kloubem levé nohy a držadlem hole též do prstů na levé ruce,“ líčí Viktor Ujčík.

Petr Koukal přijde o zápasy v Chomutově a se Zlínem

Předseda extraligové disciplinárky sáhl ke stopce na dva zápasy. Přihlédl přitom k tomu, že sparťanský bek neutrpěl žádné zranění, vinou kterého by utkání nedokončil. A současně k tomu, že hradecký útočník nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Jaroměřský ani Vondrka potrestáni nebyli

Ujčík řešil také dva podněty ze strany klubů. Energii se nelíbil zákrok olomouckého Jana Jaroměřského na Petra Stloukala, Ocelářům pak jednání boleslavského Michala Vondrky. Šéf disciplinárky se v obou případech neztotožnil s názory navrhovatelů a netrestal.

Zákrok Jana Jaroměřského na Petra Stloukala

Údajné filmování Michala Vondrky v Třinci

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz