Dravecký v obraně? Hotový Paul Coffey, hlásí Svačina. Rozhodl v 10. sekundě

Foto: hcocelari.cz

Čtvrtfinálové derby mezi Oceláři a Vítkovicemi pokračovalo druhým dějstvím. Werk Arena opět viděla velký souboj odvěkých rivalů, konec zápasu byl totožný, jako v případě prvního klání. Hráči s drakem na prsou si dokráčeli pro druhé vítězství, Vítkovicím tentokrát nepovolili ani gól. Vše načal už v desáté vteřině utkání Vladimír Svačina, který vsítil svou vůbec první branku do sítě ostravského celku.

HokejkaTV

Po úvodním utkání se dalo očekávat, že vítkovičtí trenéři připraví své mužstvo lépe a na led nastoupí jiný celek. Odhady vzaly za své už v čase 0:10. Oceláři vyhráli první buly, okamžitě přenesli hru do útočného pásma a Vladimír Svačina z pravé strany nekompromisně zavěsil. Čtvrtý nejrychlejší gól v play off, navíc Svačinova vůbec první trefa proti Vítkovicím.

„Pro gólmana jsou střely do protisměru víc nepříjemné. Já letos dal pár gólů takhle z dálky. Už jak puk vyletěl z hokejky, tak jsem věděl, že to bude dobrá střela. Hráč už pozná, že to letí do brány,“ liboval si autor vítězné branky. Výhru Ocelářů navíc čistým kontem podpořil Šimon Hrubec, Vladimír Dravecký zase podruhé zaskakoval v obraně.

Ve všech formacích to byl kompaktní výkon, že?
Navázali jsme na hru z prvního zápasu. Vítkovice určitě přidaly, bylo to takové, nechci říct vyhrocenější, ale bojovnější. Navzájem jsme si nedarovali ani metr ledu, v play off to tak má být.

Dal jste gól v desáté sekundě, jak ta situace vypadala?
Hráli jsme při sobě, to bylo důležité. Vyhráli jsme buly, všichni jsme šli do jedné strany. Tam jsme si to čepli, Růža mi posunul puk, byl jsem v jízdě, objel Hraboše a zkusil jsem vystřelit na zadní tyčku takovou překvapivou střelu. Myslím, že jsem to trefil hezky. Pro nás to byl důležitý gól. Hned ze startu jsme se dostali do vedení.

Dal jste někdy v kariéře rychlejší branku?
V první lajně jsem nikdy nehrál, takže jsem rychlejší gól ani dát nemohl. (smích) Ve Vítkovicích jsem hrál druhou lajnu, v Liberci druhou nebo třetí. Jsem za něho rád, ale je úplně jedno, jestli to je v desáté vteřině nebo třetí minutě. Hlavní je, že my dáme vedoucí branku.

Byl to čtvrtý nejrychlejší gól v play off. Jak vám to zní?
Stále je co překonávat. (smích) Já už ale rychlejší nebudu, abych tam dojel ještě rychleji. Tyhle rychlé góly jsou velká náhoda a jen tak se nestávají.

Věděl jste, kam budete střílet?
Ano. Pro gólmana jsou střely do protisměru více nepříjemné. Já letos dal pár gólů takhle z dálky. Už jak puk vyletěl z hokejky, tak jsem věděl, že to bude dobrá střela. Hráč už pozná, že to letí do brány.

Pomohla vám znalost Patrika Bartošáka?
S ním jsem se prakticky nepotkal. On s námi sice trénoval, než odjel do Ameriky, spolu jsme ale nikdy nehráli. Máme ho nastudovaného tak, jako Vítkovice mají nastudovaného Šimona. Abych řekl pravdu, v zápalu boje na ledě se těžko kouká na nějaká procenta, kam který brankář dostává góly. Je to o mé intuici najít to správné místo.

Šimon nás hodně hodně podržel, ví Chmielewski

V Třinci jste už docela dlouho, tohle ale byl váš vůbec první gól proti Vítkovicím.
Nechal jsem si ho na tu nejlepší chvíli. Jsem za to rád, je ale úplně jedno, proti komu to je. Vlastně i to, kdo góly dává. Může to znít jako fráze, ale takhle to prostě je. Máme druhý bodík, druhou výhru, to je důležité. Teď jedeme bojovat k nim.

Šimon Hrubec vychytal čisté konto, pro další zápas to může být velká vzpruha, že?
Určitě ano, důležité je ale vyhrát. My neřešíme, kdo dal góly, tak stejně neřešíme ani čisté konto Šimona. Důležité je přidat další vítězný korálek.

Co říkáte na přesun Vladimíra Draveckého do obrany? Nechyběl vám v útoku?
Znovu parádně. Přišel do obrany a hned to začal skvěle rozdávat. Hotový Paul Coffey. My měli třináct útočníků, takže jsme pak hráli na čtyři kompletní útoky. Gery (Martin Gernát, pozn. red.) bohužel odstoupil, Dravec je s touto variantou obeznámený, byl na to nachystaný. Zvládl to parádně, klobouk dolů. Je to něco neskutečného odehrát to vzadu takhle.

Co očekáváte od zápasů v Ostravě?
To stejné, co doma. Bude to bitva, proti nám bude skvělý gólman, kterému to musíme znepříjemnit. Musíme co nejvíce střílet a snažit se to tam nějak procpat. Jenom takhle můžeme být úspěšní. Zdaleka není nic rozhodnutého. Kdo ty zápasy viděl, tak viděl neskutečný boj. Jedeme se rvát dál, vyhrát každou třetinu. To je teď náš cíl. Na nesmysly ohledně ukončení série se zatím nedíváme.

Sestřih 2. čtvrtfinále Třinec – Vítkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz