Dravec Werbik se stěhuje: Zlín mění za šanci ve Vítkovicích

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Vítkovice odkryly jméno další posily. Šanci porvat se o místo v ostravském celku dostane útočník Nicolas Werbik.

HokejkaTV

Zlínský rodák, který sbíral zkušenosti také v zámořských juniorských soutěžích, se před uplynulou sezonou vrátil domů. Za Berany sehrál v Tipsport extralize 20 utkání, ve kterých ale zapsal jedinou asistenci. Zlínský klub ho poslal na hostování do prvoligové Jihlavy, kde Werbik zářil.

Ve 34 utkáních základní části Chance ligy nasbíral stejný počet kanadských bodů za 13 branek a 21 nahrávek. V play off odehrál jeden zápas, ve kterém vstřelil gól.

Jednadvacetiletý borec, kterého loni v létě zařadil kouč národního týmu Miloš Říha do reprezentačního kempu pro mladé hráče. Teď má Werbik šanci porvat se o důstojnou roli v sestavě extraligových Vítkovic.

„Jde o další z mladých akvizic našeho týmu. Fyzicky by měl být dobře disponován. Věříme, že naši nabídnutou příležitost maximálně využije,“ řekl generální manažer Vítkovic a hlavní kouč v jedné osobě Jakub Petr.

Nicolas Werbik je šestou novou tváří Ostravanů, kteří už přivedli brankáře Miroslava Svobodu, obránce Davida Kvasničku s Martinem Bodákem a útočníky Dominika Lakatoše a Erika Němce. Vítkovice naopak opustili brankář Patrik Bartošák, jenž zamířil k rivalům z Třince a útočníci Lukáš Kucsera s Jakubem Lvem. Ti budou nově hrát za Kometu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz