Dramatické bitvy jsou u konce! O první ligu se porvou Přerov a Tábor

Foto: hokejprerov.cz

Dva neuvěřitelné příběhy přinesl poslední druholigový hrací den. Vyvrcholily dvě naprosto vyrovnané série. V Praze Kobra podlehla Táboru až po samostatných nájezdech, když ještě 90 vteřin před koncem zápasu prohrávala 2:4. Moravské finále rozhodl Přerov tři minuty před koncem. Vsetín přitom měl ještě na začátku druhé třetiny dvoubrankový náskok. Oba šťastnější týmy si to společně se Sokolovem rozdají o jedno volné místo v prvoligové společnosti.

HokejkaTV

Východní skupina – 5. zápas finále

Přerov otočil nervózní duel se Vsetínem a je mistrem

Opět krásná návštěva sledovala poslední díl série mezi Zubry a Valachy. První třetina byla plná šancí, z nichž se ujala pouze jediná. Ambruz byl nehlídán mezi kruhy a Vojtek už situaci uhasit nedokázal. Ve 26. minutě se stejnému hráči podařilo ujet celé obraně a Vsetín byl rázem velmi blízko k finálovému triumfu. Sen Valachů se postupně začal rozplývat o dvě minuty později. Snížit se podařilo v přesilové hře Dostálkovi. Aby toho nebylo málo, Popelka a Kolář dokonce zajistili obrat ve skóre ještě před koncem druhé periody.

Hosté i za tohoto stavu hráli fair play. Kolařík nechal odvolat signalizované vyloučení domácího hráče, což by navíc za tohoto stavu udělal málokdo. Možná i proto se Vsetínu opět podařilo vyrovnat. Skrumáž před brankou nabídla kotouč Zúbkovi, a ten se nemýlil. Když se pomalu celý stadión začal smiřovat s prodloužením, velmi šťastnou brankou necelé čtyři minuty před koncem rozjásal větší část fanoušků Goiš. Platnost jeho branky dlouho zkoumali rozhodčí, nakonec ji uznali a následný tlak Vsetína už žádnou vyloženou šanci nepřinesl. Vítěz základní části tak opanoval i vyřazovací souboje.

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Dostálek (Goiš, Pala), 33. Popelka (Sakrajda), 37. Kolář, 57. Goiš (Sedlák) – 18. Ambruz (Slováček), 26. Ambruz, 52. Zúbek. Diváci: 3000.

Konečný stav série: 3:2.

Západní skupina – 5. zápas semifinále

Kobra senzačně smazala náskok Tábora, v nájezdech ale padla

Táborští sice přišli v sobotu o možnost rozhodnout sérii na vlastním kluzišti, dnes to ale na jejich výkonu bylo znát pouze v první třetině. Kobra měla několik dobrých šancí a těsně před sirénou se dokonce ujala zásluhou Borovanského vedení. Na začátku druhé dvacetiminutovky měli Kohouti schované hned dvě odpovědi. Pokaždé u toho byl Matušík a sen domácích o postupu do první ligy se začal rozplývat. Navíc v polovině zvýšil Mařík už na 3:1. Ve druhé třetině jasně lepší Tábor si ale do šaten odnesl pouze jednobrankový náskok. Snížil Jakeš. Poslední dvacetiminutovka začala přesilovkou Kobry, místo vyrovnání se domácích se dočkali hosté. Seidl dorazil pokus Krätzera.

Už se zdálo být rozhodnuto, Kobra však nečekaně zabrala. Zbývalo jen něco málo přes minutu do posledního hvizdu, když snížil Pohl. Tentýž hráč se prosadil znovu čtrnáct vteřin před koncem a poslal utkání do nečekaného prodloužení. V něm hosté nastřelili tyč. Když se ani jeden z týmů neprosadil, přišly na řadu samostatné nájezdy, kde se rozhodnout už muselo. První série přinesla úspěch Boháče i Borovanského. K druhému jmenovanému se v dalších sériích nikdo nepřidal, a tak Krätzer s Matušíkem poslali do bojů o první ligu Tábor.

HC Kobra Praha – HC Tábor 4:5 po náj. (1:0, 1:3, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Borovanský (Jakeš, Verbík), 33. Jakeš (Borovanský), 59. Pohl (Kocman, Cafourek), 60. Pohl (Cafourek) – 21. Matušík, 25. Matušík (Mařík), 30. Mařík (Matušík), 45. Seidl (Krätzer), rozhodující nájezd Krätzer.

Konečný stav série: 2:3.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz