Draci vítají posilu do útoku. Ulovili dlouholetého centra Orlů

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Kádr Šumperka pro nadcházející ročník Chance ligy dostává čím dál víc jasnější obrysy. Draci nyní na svém webu odkryli příchod další posily. Za šumperský tým bude nově nastupovat útočník David Bartoš, který naposledy působil ve Frýdku-Místku.

„Hledali jsme zkušenějšího, tvořivého a technického centra, který převezme jednu z vůdčích rolí v našem týmu a člověka, kterému není cizí leadership. David odehrál 9 sezon v EBEL ve Znojmě a celkově se téměř vždy ve své kariéře, kromě jedné sezony v seniorech, probojoval se svým týmem do play off,“ představuje čerstvou posilu trenér Draků Lukáš Majer na stránkách šumperského klubu.

David Bartoš s hokejem začínal ve Znojmě, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V dresu Orlů poprvé nakoukl i do seniorského hokeje. Tehdy ještě znojemský celek působil ve druhé nejvyšší soutěži. 

Následovaly povedené roky v EBEL. Po devíti sezonách v mezinárodní soutěži Bartoš v organizaci Orlů skončil. Jeho další kroky vedly do Prostějova, kde strávil jeden ročník. V tom uplynulém působil ve Frýdku-Místku a nyní se v rámci Chance ligy znovu stěhuje.

„Přidanou hodnotou u Davida byl jednoznačně i fakt, že se s našimi lídry Lukášem Žálčíkem, Danem Vachutkou a Tomášem Drtilem potkal v jednom týmu v sezoně 2020/2021 v Prostějově. I proto pro nás bylo prioritou, abychom Davida podepsali do jedné z klíčových pozic,“ upřesňuje kouč Majer.

David Bartoš v Chance lize dosud sehrál 109 utkání s bilancí 15 vstřelených branek a 45 asistencí. Další body přidá v podhůří Jeseníků.

Aktuální soupiska Draků Pars Šumperk

Brankář:
Petr Hamalčík.

Obránce:
Tomáš Drtil, Štěpán Dudycha, Filip Eliáš, Patrik Kadeřávek, Ludvík Rutar.

Útočníci:
Petr Antoníček, Tomáš Bernat, Jakub Horký, Šimon Jelínek, Dávid Kohút, Adam Křemen, Vojtěch Šuhaj, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík, David Bartoš.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz