Draci neplní cíle, Hulva byl odvolán. Šumperk dočasně povede Novosad

Foto: dracisumperk.cz

Porážka 2:3 na novojičínském ledě byla pro vedení ambiciózního Šumperka poslední kapkou. Hlavní kouč Pavel Hulva byl odvolán, mužstvo dočasně převezme dosavadní asistent Zdeněk Novosad. "Rozhodli jsem se tak z důvodu neuspokojivých výsledků a neplnění výkonnostních cílů klubu," objasňují Draci na svém webu.

Plekanec Chance liga

„Do nového roku si přeju, aby nám aktuální forma vydržela co nejdéle. V domácích utkáních jsme jen dvakrát klopýtli, a to navíc ve vyrovnaných duelech s Kopřivnicí a Porubou. Ovšem rád bych, aby kluci herní pohodu přenesli i na venkovní kluziště,“ přál si na konci roku 2017 šumperský kouč Pavel Hulva.

Draci chtějí rovnou do semifinále, ale ztrácí 7 bodů

Draci po sérii šesti prosincových domácích vystoupení, v nichž nasázeli soupeřům dohromady neskutečných 42 gólů, vyjeli v úvodních deseti lednových dnech dvakrát mimo svůj stadion a byly z toho dvě porážky. Nejdřív padli na ledě beznadějně poslední Opavy 1:3 a v posledním kole také v Novém Jičíně 2:3.

Šumperská ztráta na druhý Hodonín tak narostla už na sedm bodů a tamní vedení se rozhodlo jednat. Trenér Pavel Hulva byl z důvodu neuspokojivých výsledků a neplnění výkonnostních cílů klubu odvolán. Jedním z předsezónních cílů Draků byl přímý postup do semifinále, tedy skončit nejhůř na druhém místě.

Hulvovi zlomila vaz také zaváhání ve "své" Opavě

A to se zatím příliš nedaří, i kvůli výbuchům s týmy z nižších pater tabulky. Hulvovi zlomily vaz mimo jiné dvě prohry v domovské Opavě, kterou ve druhé lize vedl v uplynulé sezoně. Bývalý extraligový hráč Zlína a Vítkovic předtím trénoval vítkovický starší dorost, polské Tychy a na Slovensku Zvolen s Košicemi.

Půhoného, Vachutku, Vymazala a další teď povede dosavadní asistent týmu Zdeněk Novosad. Šumperk je ve druhé lize už třetím klubem východní skupiny, který sáhl v probíhající sezoně ke změně trenéra. Drtiče už dřív převzal Roman Čechmánek, Slezan pak vedou Zdeněk Pavelek s Daliborem Římským.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz