Doudera zmrazil Plzeň a chválí "bitkaře" Polanského: Stává se z něj Rocky

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

To byly nervy! Páté semifinále mezi Oceláři a Plzní nabídlo hokejovou bitvu se vším všudy! WERK ARENA viděla krásné akce, boxerskou vložku i pořádné vyvrcholení! Plzeň ještě necelé tři minuty před koncem vedla, nakonec ale po třetí siréně musela sklopit hlavy. Oceláři předvedli famózní obrat, který dvacet vteřin před koncem třetí třetiny dokonal Milan Doudera.

HokejkaSHOPvanoce

Hráči s drakem na prsou do poslední dvacetiminutovky vstupovali s jednobrankovým mankem, Ocelářům se i přes počáteční tlak nepovedlo překonat brankáře Plzně Dominika Frodla. Vyrovnání přinesla až 58. minuta, kdy se Michal Kovařčík protáhl do útočné třetiny a bekhendovou střelou o tyčku poslal kotouč za brankovou čáru. Regulérnost trefy potvrdil videorozhodčí.

To ale nebylo ze strany domácích vše. Vladimír Dravecký v poslední minutě zatáhl hru do plzeňské třetiny, podržel zde puk a pak jej posunul Milanu Douderovi. Třinecký bek si odbruslil k modré čáře a lehkou žabičkou poslal puk na branku. Frodl nic neviděl, puk zapadl přesně z levé tyči plzeňské branky. Ve WERK ARENĚ vypukla euforie.

Sestřih 5. semifinále Třinec – Plzeň

Máte třetí bod, do konce to ale bylo velké drama.
Je to velice důležité vítězství, prakticky jsme to uloupili v závěru. Musím říct, že to bylo se štěstím, jsme za to ale velice rádi. Celý zápas jsme si za tím vítězstvím šli, bohužel jsme dostali laciné branky. Kdykoliv jsme se dostali do šance, nějak jsme ji přehráli. Řekli jsme si, že ve třetí třetině musíme všechno házet na bránu. To se stalo dvakrát a dvakrát to tam padlo. Za to jsme strašně rádi.

Jak jste viděl svou trefu, která rozhodla zápas?
Dravec udržel puk, to bylo hodně důležité. Já si sjel dolů, on mi ho posunul. Pak jsem si odbruslil na střed a zkusil to hodit na bránu, protože tam byl chaos. Se štěstím to tam propadlo, ale i takové branky se počítají. Led už byl špatný, bylo dvacet vteřin do konce. Já byl vůbec rád, že jsem ten puk dokázal zpracovat. Žabičkou jsem to hodil na branku, bylo důležité, že jsme před ní měli hráče a brankář nic neviděl. Jinak by to samozřejmě gól nebyl.

Připsal jste si i asistenci u trefy Michala Kovařčíka.
Aspoň jsem týmu nějak pomohl, určitě jsem za to rád. Hlavně ale těší výhra, protože ta je nesmírně důležitá. S pokorou pojedeme do Plzně, budeme to tam chtít doklepnout.

Měli jste už v hlavách prodloužení?
V hlavách jsme to asi neměli, my se hlavně snažili na konci neinkasovat, protože tam ještě bylo dost času. Vítězná branka pak byla něčím navíc. Pošetřili jsme síly, teď se připravíme na šestý zápas.

Zlomili jste sérii vítězství hostujících celků, co očekáváte od zápasu v Plzni?
Tohle vůbec nehraje roli. V Plzni to bude válka, půjde o všechno. Plzeň musí, my chceme, budeme to chtít ukončit a nijak to neprodlužovat. Za zlomení série výher venkovních týmů jsme rádi, ale máme obrovskou pokoru, protože jsme to zvládli na poslední chvíli. Mohlo to dopadnout úplně jinak. Musíme se z toho ponaučit.

Co říkáte na výkon bratří Kovařčíků?
Oni už loni v play off zlomili sérii s Hradcem. Jsou mladí, je to mladá síla, kdy jindy by nám měli pomoct než v rozhodujících chvílích.

Co říkáte na bitku Jiřího Polanského?
Z něho se stává Rocky Balboa. Bylo to super. Ukázal, kdo je tady pánem a na ledě si sjednal respekt. Tohle může týmu pomoct, jsou to plusové body pro Jirku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz