Doudera udeřil v oslabení, ale smutnil. Vždy když dám gól, prohrajeme, truchlí

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

28. prosince 2017, 22:17

Daniel Ježek

Třicáté čtvrté kolo Tipsport extraligy nabídlo souboj tabulkových sousedů. Čtvrtí Oceláři na svém ledě přivítali pátou Olomouc. V zápase byli aktivnější domácí hráči, kteří v úvodních minutách prostřední dvacetiminutovky otočili vývoj zápasu na svou stranu. Hanáci se ale nevzdali, srovnali krok a v nájezdech vyválčili bonusový bod. Smutným hrdinou utkání byl domácí Milan Doudera, který znovu skóroval v oslabení.

Plekanec Chance liga

Olomouc k vám přijela se šňůrou čtyř výher, hráli uvolněněji?
O tom jsme se vůbec nebavili. Věděli jsme, že k nám přijedou hrát urputný hokej a nedají nám nic zadarmo. Bohužel jsme to nezvládli. Hodně jim pomáhá i Branislav Konrád, který sbírá jednu nulu za druhou. Když tu střelu vidí, tak ji prostě chytí.

Nedocházely vám v závěru síly?
Program je hodně nabitý, hraje se prakticky ob den. Navíc mezi svátky toho času na regeneraci moc není. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, stejný program má celá extraliga. Musíme se s tím co nejlépe popasovat.

Proč se tedy Olomouci povedlo srovnat?
Byl to hodně blbý vyrovnávací gól. Je škoda, že se nám ve druhé třetině nepovedlo odskočit na rozdíl více branek, abychom mohli hrát s větším klidem. Olomouc je v tabulce za námi, my ale hlavně chtěli doma vyhrát. Potřebujeme totiž sbírat body, tato prohra hodně mrzí.

Jak jste viděl druhý gól Olomouce, kdy hostům pomohl odraz od rozhodčího?
Stalo se, tohle k hokeji patří. Na druhou stranu my měli hodně šancí na další góly, bohužel jsme je nevyužili. Dlouhodobě moc branek nedáváme, se skoro všemi soupeři hrajeme o gól. V Litvínově to tam napadalo, byl tam ale gól do prázdné branky. Moc nám to nepadá, musíme se na to v tréninku zaměřit. Navíc jsme měli tragické přesilovky.

Takové zápasy nás posouvají dál, těší Jana Knotka po skalpu Ocelářů

Znovu se vám povedlo skórovat v oslabení, jaký máte recept?
Recept neznám. Pokaždé, když dam gól, tak prohrajeme. Na to jsem velký expert. Dnes jsem doufal, že tu smůlu konečně protrhnu, nestalo se. Výborně mě našel Tomáš Marcinko, já si najel do prostoru a zavřel oči. Ani nevím, kudy to tam padlo.

Nehraje se vám lépe venku, kde se vám daří pravidelně vítězit?
Snad měsíc jsme nehráli doma, bylo tam hodně venkovních zápasů. Samozřejmě mrzí to, že když přijedeme domů, tak prohrajeme. Hlavně vůči fanouškům. Poslední dva domácí zápasy to tak bylo, v dalším utkání za dva dny to budeme muset odčinit. Musíme zapomenout na dnešní porážku a jít do dalšího utkání s cílem zvítězit.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4sn

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz