Dostál: Tenhle moment si budeme pamatovat navždy. Proč nepije alkohol?

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Skvěle si vedl v prvoligové Třebíči a pak se stal jednou z hlavních postav juniorského play off. Gólman Lukáš Dostál – věkem ještě starší dorostenec – vychytal Kometě sedm výher ze sedmi zápasů a na konci zvedal nad hlavu mistrovský pohár!

Plekanec Chance liga

Brňané měli celý tým prošpikovaný zkušenostmi, ale klid jim dodával hlavně on. Brankář reprezentační osmnáctky se nejvíc zaskvěl v prvním finále v Liberci, kde pochytal všech 38 střel. V odvetě sice třikrát kapituloval, ale stejně to Kometě stačilo.

„Bylo to těžké, nešlo na mě moc střel, ale Liberec hodně kousal. Trochu změnil hru, hrál lepší hokej. Nakonec ale Dalimil Mikyska rozhodl,“ oddechoval šťastně nejlepší gólman play off Lukáš Dostál po výhře v prodloužení.

S Libercem jste ve druhém zápase měli neskutečnou práci. Tentokrát byl hodně nebezpečný, že?
Neřekl bych ani nebezpečný. Hodně bránili a fantasticky jim chytal Matěj Žajdlík. Pak ujeli, což bylo spíš z naší nepozornosti, že jsme se nechali strhnout jejich hrou. Pořád jsme útočili, zapomněli jsme na zadní vrátka a oni vždycky proměnili šanci. Trenér říkal, že v podstatě takhle přehráli i Plzeň v semifinále. Mají šikovné kluky, kteří umějí skórovat, a na to vsadili. Vyšlo jim to, ale my jsme byli o gól šťastnější.

Jak se vám hrálo, když jste museli třikrát dohánět skóre?
Je to určitě horší. Prakticky po celou sezonu jsme byli zvyklí, že jsme vždycky vedli. Máme výborný mančaft a nechci říct, že jsme soupeře válcovali, ale měli jsme tu herní převahu. Teď to pro nás bylo v podstatě něco nového. Ale bojovností a obětavostí jsme to zvládli. Semkli jsme se jako tým a díky tomu máme titul.

Druhé finále jako hrom. Juniorští šampioni jsou z Brna

Hrála svou roli i nervozita z domácího publika? Trochu to tak vypadalo.
Možná trošičku první třetinu. Bylo tady víc fanoušků, ale nikdo si to nechtěl připustit. Ale v hlavách to vždycky je. Liberec dal na 1:0, to pro nás byla trochu rána, ale postupně se náš výkon zvedal. Od druhé třetiny už to bylo lepší, ve třetí to gradovalo a v prodloužení jsme soupeře skoro k ničemu nepustili. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, protože jsme měli herní převahu.

Jak se vám z brankoviště pozorovaly dvě přesilovky v prodloužení? Měli jste obrovský tlak, ale pořád vám to tam nemohlo padnout.
Musím pochválit Matěje Žajdlíka, protože ten co tam předváděl… Opravdu klobouk dolů před ním, Liberec držel nad vodou. A ty přesilovky? Pomalu jsem tam už skákal, protože jsem už myslel, že je to gól. A on to chytl. Byla to pro kluky trochu hra nervů, ale nakonec Dalimil Mikyska dal ten vítězný gól.

Zas tak moc jste toho v Kometě letos neodchytal. Přesto, jak byste se za sezonou ohlédl?
Každý v týmu měl svou roli, kterou si plnil. Pak přišli kluci z Třebíče, ale to na tom nic nezměnilo, protože trenéři v každém zápase chtěli poskládat tu nejlepší sestavu. Vyhráli jsme základní část, pak nadstavbu taky. V play off naše výkony postupně gradovaly. Je to neuvěřitelné, tenhle moment si budeme všichni pamatovat navždy.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

V play off jste zůstali bez porážky. Zvládli jste ho tak skvěle díky vašim zkušenostem?
Určitě. Měli jsme výbornou obranu, výborný útok, a všechno se to potkalo. Taky výborné trenéry a realizační tým, všechno jsme vždycky měli nachystané. Takže jsme si mohil říct, že to nemělo kam uhnout a bylo to jenom na nás. Myslím, že ta zkušenost v našem mužstvu rozhodla.

Poslední zápas byl trochu přestřelka, ale jinak jste působil naprosto klidným dojmem. Hlavně tedy v prvním finále v Liberci…
Jo, v Liberci mi ten zápas vyloženě sedl. Ale měl jsem jednodušší práci, kluci padali do střel a usnadnili mi to. I když je pravda, že v první třetině na mě šlo 21 střel. Ten druhý zápas už byl z mého pohledu takový, ne že mi nevyšel… Hlavně že jsme nakonec vyhráli.

Pro vás teď přijdou oslavy a pak přepnete hlavu na osmnáctky?
Těch oslav je u mě vždycky míň. Pro mě vždycky trvají maximálně do půlnoci. Pak už se musím hlavou přeladit na mistrovství do Ruska, sehnat si věci, všechno si zařídit. Přišla mi nominace, takže už se těším.

Nejste typ, který by bouřlivě slavil?
Ne ne, nejsem. Kluci se mi smějou, ale já nepiju.

Vůbec?
To jde všechno úplně mimo mě. Všechno sázím na hokej a doposud se mi to vyplácí, takže nemám důvod nic měnit.

Tohle je ta vaše cesta, kterou jdete?
Jo jo, přesně tak. Věřím tomu a po téhle stránce se hokeji snažím dávat maximum.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz