Dostál se domů nevrátí. Když nevyjde NHL, zůstane ve Finsku

Foto: Martin Voltr

Mladého brankáře Lukáše Dostála už v českých soutěžích podle očekávání neuvidíme. Pokračovat bude ve finském Ilvesu Tampere, pokud tedy nepřijde nenadálá šance v Anaheimu.

HokejkaTV

Talentovaný gólman se do Finska vydal začátkem února, kdy bylo jasné, že v Kometě nebude mít potřebný prostor. V Ilvesu ho dostal a sezonu dochytal jako jednička. Nedávno pak podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Anaheimem.

Ačkoli během léta zkusí na kempech zaujmout představitele Ducks, nejpravděpodobnější variantou je jeho setrvání v Evropě. A podle dohody by v takovém případě pokračoval ve Finsku.

„V A-týmu máme tři špičkové gólmany. Rozdělit zápasy mezi všechny tři by bylo strašně složité.“

„Volal mi generální manažer Anaheimu a prosil mne o uvolnění Lukáše do Finska, protože byli spokojení s tím, jak se tam v loňské sezoně uchytil. Předpokládám, že tam bude brankářská jednička,“ říká na webu Komety její majitel Libor Zábranský.

Situace v brněnském brankovišti se totiž moc nezměnila. „Pro Lukáše je komplikovaná. V A-týmu máme tři špičkové gólmany, ať už je to Marek Čiliak, Karel Vejmelka, nebo právě Lukáš. Rozdělit zápasy mezi všechny tři by bylo strašně složité. Lukáš je ve věku, kdy by měl nabírat co nejvíc zkušeností, co nejvíc trénovat a co nejvíc chytat. Myslím, že stejný názor mají i zástupci Anaheimu, proto došlo k jednoznačné dohodě,“ uvádí Zábranský.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

S první extraligovou šancí pro Dostála v loňské sezoně přitom váhal hodně dlouho, dal mu ji až po fantastickém představení na šampionátu dvacítek. I na tom jde vidět, proč je Finsko pro mladého gólmana určitě lepší volbou.

„Věřím, že je to další krok k jeho vysněnému cíli jménem NHL. Je potřeba se na to dívat z dlouhodobější perspektivy, toto je mezikrok k tomu, aby Lukášovi jeho sen vyšel,“ doplňuje Zábranský.

„Mým cílem je chytat v NHL. Pokud se v příští sezoně neotevře šance, rád se vrátím do Ilvesu.“

Dohodu potvrdili i zástupci Ilvesu, kde byl Dostál naprosto spokojený. „Nevěděl jsem přesně, co od hokeje i života ve Finsku očekávat. Všichni lidi v klubu mi ale pomohli, navíc jsem byl nadšený z podpory fanoušků a atmosféry na našich domácích zápasech,“ citují českého gólmana klubové stránky.

„Mým snem je chytat v NHL a po podpisu smlouvy s Anaheimem jsem k jeho splnění o krok blíž. V klauzuli mám uvedené, že pokud letos neudělám A-tým, tak se vrátím zpátky do Ilvesu. Dal mi výbornou šanci zachytat si finskou soutěž a získat potřebné zkušenosti, které mi pomůžou,“ dodává Dostál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz