Dostál opouští Kometu a Třebíč, sezonu dochytá ve finském Ilves

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Brankář Lukáš Dostál už v 18 letech okusí své první zahraniční angažmá, z Komety a Třebíče odchází na zbývající část sezony do finské Liigy – na spolupráci se dohodl s klubem Ilves Tampere.

HokejkaTV

„Umožníme Lukášovi chytat kvalitní soutěž, ve které může po zbytek letošní sezony nabírat zkušenosti. Máme zájem, aby dostával co nejvíc příležitostí. Určitě je to pro jeho růst lepší, když bude chytat kvalitní zahraniční soutěž," vysvětluje vedoucí sportovního úseku Komety Jaroslav Medlík.

Osmnáctiletý gólman v aktuální sezoně odchytal 24 zápasů v Chance lize a zasáhl také do dvou utkání nejvyšší soutěže. Nejvíc však na sebe upozornil na přelomu roku během světového šampionátu hráčů do dvaceti let.

„Lukáš je jedním nejtalentovanějších brankářů na světě ve své věkové kategorii a má před sebou skvělou budoucnost."

„Odchytal tam vynikající zápasy," chválí na klubovém webu generální ředitel finského klubu Risto Jalo. „Lukáš je jedním nejtalentovanějších brankářů na světě ve své věkové kategorii a má před sebou skvělou budoucnost. Proto jsme rádi, že se rozhodl dál vyvíjet v našem klubu," dodává spokojeně.

Lukáš Dostál, který byl loni ve třetím kole draftován Anaheimem, se po sezoně zase vrátí zpátky do Brna. „Je to tak. Do Finska odchází na hostování, v Kometě má platnou smlouvu až do roku 2021 a po skončení sezony se vrací zpátky k nám do Brna," líčí Medlík situaci kolem talentovaného gólmana.

„V Kometě má platnou smlouvu až do roku 2021 a po skončení sezony se vrací zpátky k nám."

Kometa tak bude ve zbytku sezony podle předpokladů sázet na brankářskou dvojici Marek Čiliak a Karel Vejmelka. „Pokud by se něco stalo, máme pak v záloze připraveného Lukáše Klimeše z Přerova a také Pavla Jekela z Třebíče," uzavírá vedoucí sportovního úseku šampióna posledních dvou sezon.

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Marek Čiliak, Pavel Jekel, Lukáš Klimeš, Karel Vejmelka.

Obránci:
Ivan Baranka, Michal Barinka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Zbyněk Michálek, Dalimil Mikyska, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Jan Štencel.

Útočníci:
Leoš Čermák, Martin Dočekal, Martin Erat, Filip Dvořák, Robert Havlát, Petr Holík, Jan Hruška, Bedřich Köhler, Tadeáš Král, Petr Kratochvíl, Silvester Kusko, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Matěj Novák, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Tomáš Plekanec, Vojtěch Střondala, Jan Süss, Tomáš Vondráček, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz