Dopita proti Sršňovi. Kobra jde zase na Vlky, Bruslaře čeká další derby

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

23. března 2017, 13:14

Adam Bagar

Ve druhé lize jde do tuhého. Následující série už určí trojici postupujících do kvalifikace o WSM Ligu. Na východě si to v třaskavém finále rozdají Vsetín s Porubou, Kobra v repríze posledního semifinále narazí na Jablonec nad Nisou a Havlíčkův Brod bude hrát v dalším derby Vysočiny s Moravskými Budějovicemi. Všechny tři série hrané na tři vítězné zápasy napíší úvodní díl už ve čtvrtek 23. března.

Nový fanshop

Finálová bitva Vsetína s Porubou přinese trenérský duel dvou bývalých útočníků a šampiónů ze slavné vsetínské éry. Na jedné straně Jiří Dopita, na druhé Tomáš Sršeň. „Vůbec to neberu jako náš souboj. Nehrají Dopita, Jenáček ani Sršeň, ale kluci na ledě,“ hlásí lodivod ostravské Poruby, která čtyřikrát v řadě marně usilovala o finále. Semifinálové prokletí zlomila až letos proti Šumperku, Draky porazila 3:2 na zápasy. I díky kapitánu Davidu Zacharovi, který v play off nastřílel už šest branek a nasbíral jedenáct bodů.

Sršeň: S Dopitou se nehecujeme. Na Lapači mu běhá mráz po zádech »

Vsetín naopak dvakrát za sebou marně bojoval o postup do prvoligové kvalifikace, vždy padl až v klíčovém pátém finálovém zápase. Nejdřív v Přerově a loni ve Frýdku-Místku. Valaši ale před sezonou značně posílili a v roli velkého favorita si jdou pevně za svým cílem – postupem do WSM Ligy. „Je to pro nás asi nejlepší sezona v druholigové historii klubu,“ hlásí asistent Luboš Jenáček. Vždyť parta kolem tahounů Radima Kucharczyka a Vladimíra Luky v sezoně ztratila jenom čtyři utkání. Ale dvě právě s Porubou.

Pikantní bitvy slibují také semifinále zbývajících dvou skupin. Pražská Kobra postoupila mezi kvarteto nejlepších už potřetí v řadě, ale do finále se neprobojovala. V rozhodujících pátých zápasech podlehla Táboru a Jablonci nad Nisou. A právě s Vlky se znovu po roce utká a může jim loňské hořké vyřazení vrátit. Pražané v play off spoléhají na ofenzivně laděné trio Jakub Jedlička, Jiří Jakeš a Šimon Antončík. Jablonec, který loni hrál kvalifikaci o WSM Ligu, sází na zkušenosti ostříleného brankáře Jiřího Stejskala.

Cítím, že už rodině hodně dlužím, ale hokej by mi chyběl, říká Jakeš »

Ambiciózní Havlíčkův Brod čeká v play off další atraktivní derby Vysočiny. Poté, co Bruslaři uhasili rivala ze Žďáru nad Sázavou, chtějí otupit Žihadla. Moravské Budějovice jsou velkým překvapením letošní sezony, když cestou do semifinále srazili Děčín i Klatovy. V jejich kádru najdeme několik hráčů, kteří dřív hráli v Kotlině. Trenérem je navíc Augustin Žák starší, jenž v Havlíčkově Brodu působil jako sportovní a generální manažer. Bruslaři se budou spoléhat na útočný um Lukáše Endála a Miroslava Třetiny.

Program finále play off 2. ligy – V

Čtvrtek 23. března – 1. zápas:
17:30 VHK ROBE Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011

Sobota 25. března – 2. zápas:
17:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK ROBE Vsetín

Pondělí 27. března – 3. zápas:
17:30 VHK ROBE Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011

Středa 29. března – případný 4. zápas:
18:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK ROBE Vsetín

Pátek 31. března – případný 5. zápas:
17:30 VHK ROBE Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011

Program semifinále play off 2. ligy – Z a S

Čtvrtek 23. března – 1. zápasy:
18:00 HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec nad Nisou
18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005

Sobota 25. března – 2. zápasy:
18:00 HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha
17:00 HC Moravské Budějovice 2005 – BK Havlíčkův Brod

Pondělí 27. března – 3. zápasy:
18:00 HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec nad Nisou
18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005

Středa 29. března – případné 4. zápasy:
18:00 HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha
18:00 HC Moravské Budějovice 2005 – BK Havlíčkův Brod

Pátek 31. března – případné 5. zápasy:
18:00 HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec nad Nisou
18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz