Domácí turnaj? Pecka, říká Krutil. Dvojitému pádu Letců ale nezabrání

Foto: Karel Švec, ČSLH

Tři dny, které určitě budou stát za to. Čeští hokejisté do 16 let se chystají na turnaj čtyř zemí v Přerově, jako jedna z defenzivních stálic u toho nebude chybět Michael Krutil. Na reprezentační scénu ale musí zase přepnout z té nevydařené klubové.

HokejkaTV

Je to svým způsobem i smůla, nicméně vzhledem k jasné tabulkové situaci to na ni hráči určitě svádět nebudou: Letňany letos po několika letech pravděpodobně sestoupí z extralig staršího i mladšího dorostu.

Michael Krutil má v obou týmech shodou okolností přesně zarovnaný počet startů – 22. Střídá je podle toho, kam ho trenéři povolají. „Určitě je to špatné. Opravdu hodně zápasů jsme mohli vyhrát a zbytečně jsme je prohrávali. Naší slabinou v obou týmech je to, že nedáváme góly. Podle toho to i dopadlo. Rvali jsme se, ale nevyšlo to,“ říká ve chvíli, kdy už šance na záchranů zůstávají jen v teoretické rovině.

Taková situace se bohužel musí promítnout i do psychiky hráčů. „My ještě s pár klukama se to snažíme jak ve starším, tak mladším dorostu hodně povzbuzovat. Někteří, hlavně ti mladí, jsou kvůli prohrám a rychlým gólům dost dole. Ale myslím, že už se to zlepšuje a už s tím kluci takový problém nemají,“ věří ryšavý zadák.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mladší dorostenci Letňan se přitom v posledních dvou sezonách probojovali i do play off. Teď ovšem jedna éra končí. Klub, který vychoval Jakuba Vránu a Václava Karabáčka, bude muset příští sezonu znovu zabojovat o návrat do nejvyšších soutěží.

„I tak si myslím, že tam jsou šikovní kluci. Akorát máme takové lehké prokletí na góly,“ opakuje Michael Krutil.

On sám je rozhodně důkazem, že první věta platí. Dokazuje to jeho pozice v reprezentační šestnáctce, kde zatím nechyběl na žádné z důležitějších akcí. „Nejdřív jsme hráli se Salcburkem, to byl silný soupeř. Jak sedmnáctka, tak osmnáctka. Švýcaři pak nebyli špatní, byli agresivní, ale přehráli jsme je,“ počítá.

„Nejtěžší ale byli Rusové. Hodně brusliví, aktivní, měli velkou výdrž,“ vrací se k domácímu trojzápasu před Vánoci, který bohužel výsledkově českým mladíkům nevyšel. Aspoň na závěr přitom mohutně sahali po vítězství. „Ten třetí zápas jsme měli vyhrát. Gól, co jsme dostali v prodloužení, byl úplně zbytečný. Byli jsme neprávem vyloučeni, a to nás potrestalo,“ vzpomíná na bitvu v Chrudimi.

Celkově je ale znát, že mladíci si potřebují zvyknout na těžké zápasy, potřebují se obouchat. „Už je to prostě světový hokej. První zápas jsme si trochu zvykali, byli jsme vyděšení z toho, že je to tak rychlé. Ale potom už to bylo v pohodě. Všichni kluci do toho dali srdíčko, hlavně ten třetí zápas. Tam jsme zamákli a skoro jsme to dali.“

Nezbývá než věřit, že vzestupný trend si šestnáctka protáhne i do turnaje v Přerově. Od čtvrtka do soboty vyzve postupně Finy, Švédy a znovu Rusy! „Věřím, že z předešlých zápasů si všichni vezmou ponaučení a mohli bychom vyhrát,“ burcuje Krutil, jenž si váží příležitosti zahrát si před domácím publikem.

„Je to pecka. Sezona pak vyvrcholí turnajem ve Švédsku, to by byl sen,“ říká sympaticky směrem k nominaci, ve kterou určitě bude znovu doufat.

A jaký je jeho velký hokejový sen? „Být nejlepším obráncem v NHL. Ale to je strašně daleko,“ dodává patnáctiletý talent.

Foto: Karel Švec, ČSLH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz