Domácí mistrovství? Velká motivace, Salcburk porazíme, burcuje Fridrich

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Do play off šli až z dvanácté příčky, ale ta rozhodně nevypovídala o jejich ambicích a koneckonců ani síle. Starší dorostenci Vítkovic to potvrdili vítězstvím v osmifinálové sérii s Kladnem, v cestě na domácí mistrovství republiky už jim stojí „jen“ Salcburk! „Je na nás tlak, tak doufám, že to zvládneme,“ hlásí kapitán Petr Fridrich.

Nový fanshop

Série přitom pro Ostravany nezačala vůbec dobře. V prvním zápase v Kladně zaspali a rozjetý vlak už nedohnali, i když čtyřbrankové manko snížili na nejtěsnější rozdíl. To je aspoň mohlo povzbudit do dalšího průběhu.

„Nevěděli jsme, jak na ně hrát. Oni hráli hodně na brejky a obranu měli horší, takže jsme museli hru hodně zjednodušit. A vyplatilo se,“ pochvaluje si Petr Fridrich. Rytířům úvodní výhru vystřílela formace kolem Matyáše Filipa. „Ano, oni mají tu první útočnou lajnu velice dobrou, ti jim dávají góly,“ pokyvuje.

Vítkovičtí se otrkali a zbytek série už od nich vypadal úplně jinak: Vždyť v každém ze tří následujících duelů dostali vždy jen jednu branku! Jen se vždycky rozjížděli pomalu. „Celkově jsme první třetiny měli horší, museli jsme ustát jejich prvotní nátlak. Ale potom jsme to zvládli jak fyzicky, tak psychicky, nenechali jsme se vyprovokovat a ve třetí třetině jsme vždycky dominovali,“ kvituje Fridrich, jehož tým nakonec výhrami 3:1, 7:1 a 5:1 prokázal velkou sílu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Naše síla je v tom, že máme tři vyrovnané lajny a skvělého brankáře,“ zmiňuje i Nicka Malíka. „Dokážeme se semknout a vyhrát. Konečně jsme i využívali šance, to nás trápilo celou sezonu,“ podotýká.

Play off je sice nová soutěž, ale zaspat v dlouhodobé části se mnohdy nevyplácí. Ridera skončila dvanáctá a bylo jasné, že před ní stojí hodně náročná šichta v cestě mezi nejlepší. „Věděli jsme, že to určitě bude těžké, ale dobře jsme se na play off připravili. A zvládli jsme to. Zatím,“ doplňuje jedním dechem autor šesti gólů a dvou nahrávek z první série.

Druhá ovšem bude ještě o kus těžší. Vždyť na Vítkovice vyrukuje Salcburk, suverén letošního ročníku! „Zase se na ně musíme připravit, ale už jsme je jednou porazili,“ připomíná Fridrich prosincové vítězství 4:2 na rakouské půdě. „Myslím, že to bude vyrovnaná série a že zase rozhodnou detaily.“

Moravanům jistě dodá kuráž i to, jak velké problémy měl Red Bull v osmifinále s Havířovem. Ač to absolutně nikdo nečekal, teprve obratem v rozhodujícím pátém duelu z 0:2 na 3:2 si vysloužil postup. „Havířov je tým, který vždycky uměl překvapovat. My si ale na Salcburk věříme. Porazíme je, věříme tomu všichni!“ burcuje sedmnáctiletý útočník.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Motivaci mají vítkovičtí mladíci velkou. Obrovskou. Nebojují „jen“ o pouhou cestu dál pavoukem vyřazovacích bojů. Bojují o účast na domácím mistrovství republiky! Každý takový turnaj představuje pro hráče obrovský zážitek, takovou příležitost už v mládeži mít asi nebudou.

„Rozhodně máme větší motivaci. Bylo by to před domácími fanoušky, přišli by známí, kamarádi, rodiče. Jestli se tam dostaneme, budeme se hodně těšit,“ přiznává Fridrich. Kromě osmé třídy už jsou navíc právě starší dorostenci posledním vítkovickým želízkem v ohni. „Cítíme to, byli za námi i trenéři. Je na nás tlak, ještě navíc i kvůli tomu domácímu mistrovství. Doufám, že to zvládneme.“

Pomoci by měli i fanoušci. K postupu dovedli mladíky skvělou podporou v Multifunkční hale, pak s nimi postup oslavili i v útrobách arény. Tohle jen tak někde mládežníci nemají! „Když můžou a když nehraje A-tým, tak se vždycky snaží pomoct. Chodili i na mladší dorost a juniorku. Určitě je to naše síla a můžou nám pomoct,“ děkuje Petr Fridrich.

Jeho parta neprožila jednoduchou sezonu, ale teď jde po postupných krůčcích. „Prvním cílem bylo postoupit přímo do vyšší nadstavby, což se nám třeba loni nepodařilo. Potom uhrát co nejlepší místo ve druhé části. A teď play off. Zase první kolo, druhé kolo a pak republika,“ vypočítává kapitán cestu, kterou by Vítkovičtí rádi urazili.

A všichni by si moc přáli, aby na konci stála sladká tečka. „Myslím, že na to určitě sílu máme. Jde to už v kabině cítit. Věřím, že to dokážeme,“ dodává Fridrich.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz