Dolejš čekal 1393 minut: Těžké na hlavu. Hledám chvilky, aby mě to víc bavilo

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

3. prosince 2018, 14:29

Adam Bagar

Vítkovický gólman Daniel Dolejš odcházel z nedělní bitvy s Mountfieldem se smíšenými pocity. Na jednu stranu byl šťastný, že ho Patrik Bartošák poprvé v sezoně, po dlouhých 1393 minutách, pustil do branky. Na druhou ho ale mrzela ztráta dvougólového vedení a porážka 4:5 po nájezdech.

Nový fanshop

Do vítkovického brankoviště se znovu postavil Patrik Bartošák, ale po trefách Daniela Rákose a Lukáše Vopelky jej trenéři už v čase 8:59 stáhli. „Povídal jsem si s naším fyzioterapeutem a najednou na mě Martin Prusek, že mám jít do branky,“ líčí zaskočený Daniel Dolejš.

Ten se v extralize představil poprvé v sezoně a ukončil nevídanou sérii svého parťáka. „Nikdy není příjemné naskočit do rozjeté partie. Jsem rád, že jsem si zachytal a vydržel až do konce, ale spokojený nejsem, protože jsme zápas nedotáhli do vítězného konce,“ mrzí ho.

Vítkovice přitom v atraktivním utkání zvratů vedly 4:2, ale skóre v závěru neudržely. „Bylo to hodně divoké utkání. Myslím, že se lidem mohlo líbit. Už jsem věřil, že to dotáhneme, ale pak jsme udělali chybu,“ říká k trefě Mateje Pauloviče, jenž smazal manko v čase 59:52.

Matej Paulovič poslal přestřelku do prodloužení

„Možná se to dalo chytat, musím se podívat na video. Ale je škoda, že jsme se vůbec dostali do takové pozice, kdy tam necháme hráče úplně volného. Už jsme to měli dohrát,“ ví Dolejš. Mountfield nakonec dokonal obrat, v osmé sérii nájezdů rozhodl spasitel Paulovič.

„Na samostatné nájezdy si věřím, mám je rád a většinou si je užívám, ale teď jsem si je neužil, protože jsme prohráli,“ hlásí Dolejš, který si jinak návrat do extraligy užíval. „To čekání už bylo velmi dlouhé, bylo strašně fajn si tam zase zachytat. Jsem za to moc rád,“ přiznává.

„Nechci říkat trenérům, aby mě tam dávali. To je těžké, když Patrik chytá výborně. Je to, jak to je, on chytá všechno a já nic.“

Ve Vítkovicích nemá snadnou pozici. „Je to těžké. Jsem víceméně mimo tým, všechny zápasy jdou mimo mě. Je to těžké na hlavu, když vím, že se do branky nedostanu. Hledám tak chvilky, aby mě to víc a víc bavilo,“ líčí Dolejš, který samozřejmě vnímá Bartošákovy kvality.

„Nechci říkat trenérům, aby mě tam dávali. To je těžké, když Patrik chytá výborně. Je to, jak to je, on chytá všechno a já nic,“ usmívá se hořce Dolejš. Ten pomáhá prvoligové Porubě, ale extraliga je extraliga. „Snad jsem trenéry přesvědčil, že mě tam někdy můžou dát,“ věří.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz