Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým, hlásí Radek Dlouhý

13. září 2014, 8:00

David Jahoda

Dlouhých sedmnáct let čekali fanoušci na Hané, než opět budou moci přihlížet extraligovému utkání. V pátek 12. září se tak konečně stalo a nutno podotknout, že klání mezi Olomoucí a Slavií sneslo ty nejvyšší parametry. Speciální zápas zažil útočník Radek Dlouhý, jedna z posil extraligového nováčka. Ten svému mateřskému celku vstřelil jednu branku, která pomohla Kohoutům získat proti sešívaným bod.

Nový fanshop

Útočník Radek Dlouhý poslal Moru v 36. minutě do vedení, a to trochu kuriózním způsobem. Branku nakonec musel potvrdit videorozhodčí. „Rozjeli jsme přesilovku tak, jak to máme nacvičené. Rosťa Marosz si puk výborně vyměnil s Ráčkem (Romanem Rácem pozn. red.) a já jen šlapal do brány. Bylo štěstí, že se mi puk odrazil od nohy do sítě,“ okomentoval první extraligovou branku Olomouce po sedmnácti letech.

Sestřih z utkání HC Olomouc - HC Slavia Praha naleznete zde

Dvaatřicetiletý hokejista měl pochopitelně ze vstřelené branky radost, kdyby se však gólem podepsal pod vítězství, byla by radost dvojnásobná. „Pocity jsou krásné, ještě krásnější by však byly, kdybychom měli dva body,“ konstatoval.

Hanáci odehráli s pražským celkem velice vyrovnanou partii, v první dvacetiminutovce byli svěřenci kouče Petra Fiala možná lepším z obou mužstev. „Ze začátku jsme měli pár šancí, vytvořili jsme si tlak. Jakmile však začala Slavia trošičku hrát, vyrovnalo se to. První třetina byla z naší strany do půlky dobrá, pak už v naší hře byla trochu okénka. Škoda toho, že jsme neproměnili šance, které jsme zkraje utkání měli, zápas mohl vypadat jinak,“ litoval Dlouhý zahozených příležitostí.

Od druhé třetiny se však výrazně o slovo přihlásil i tým z hlavního města. Proto se nejednou musel zaskvět i domácí gólman Vošvrda. „Myslím si, že šance byly na obou dvou stranách. Chvílemi chybělo štěstí, třeba Martin Cibák dvakrát dorážel puk a ani jednou mu to nevyšlo. Na druhou stranu i Tomáš Vošvrda nás hodně podržel,“ nechal se slyšet odchovanec Slavie.

Protože Dlouhý ve Slavii dlouhá léta hrával, herní styl Pražanů jej nikterak nepřekvapil, ani poté, co sešívané na lavičce přebral Ladislav Lubina. „Slavia ukázala, že je silná ve středním pásmu, má okamžitý přístup, hraje dost do těla a má rychlé protiútoky. To vše se potvrdilo. My jsme si před zápasem řekli, že nesmíme hrát ustrašený hokej a podle mě jsme si dokázali, že můžeme hrát s kýmkoliv z extraligy,“ uzavřel své hodnocení zápasu prvního kola nejvyšší soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz