Dokázali jsme obhájit mistrovský titul, to má váhu

prohlásil po finálovém zápase se Slovenskem spokojený Jiří Dopita

Fanshop

 
Jiří Dopita v souboji s nejvyšším bekem MS
Zdeňkem Chárou. Vsetínský bohatý přihrál
poté na vítěznou branku Janu Tomajkovi.
foto: čtk
Jiří Dopita byl jednou z hlavních osobností finálového zápasu se Slovenskem. Jeho hlavním úkolem bylo uhlídat v zápase nejúdernější slovenskou formaci Šatan - Handzuš - Bartečko, což se jim podařilo. "Byla to jejich nejlepší lajna. Byli jsme na ně nasazení, abychom nedostali gól. Jeden jsme dali, jeden jsme dostali, tak je to v pohodě. Je to kvalitní útok. Dostali jsme blbý gól na 4:2. Ten kdyby nepadl, tak by asi nedali ani ten třetí. Ale nakonec se to povedlo. Tlačili nás, dostali jsme se do brejku a proměnili ho," vrátil se zkušený centr, který byl nominován do All Star šampionátu.

Trofej pro nejlepšího gólmana získal Dopitův spoluhráč ze Vsetína Roman Čechmánek, který odchytal parádní mistrovství. "Romanovi Čechmánkovi to přeju. Odchytal skvělé mistrovství. Poprvé odchytal celý turnaj. Ve Švýcarsku byl zraněný, loni se tam po jednom nevydařeném zápase dostal až na penalty a letos konečně dokázal, že je vynikající gólman. Cenu pro nejlepšího gólmana získal právem," pravil uznale Jiří Dopita.

V kabině mistrů světa to vonělo po šampaňském a po vítězných doutnících. Jiří Dopita si vychutnával pocit vítězství s lahví plzeňského piva. "Cítím obrovskou radost. Nedá se to popsat slovy. Dokázali jsme obhájit mistrovský a to má váhu." Jiří Dopita před odletem do Petrohradu kritizoval omluvenky hokejistů, kteří nechtěli přijet do Petrohradu a odmítli nominaci. "O tom už se nechci bavit. Důležité je, že i bez těchto hokejistů jsme dokázali, že máme dost kvalitních hráčů. Za rok třeba budou chtít hrát zase oni a trenéři je nominují."

Další program hokejistů je zřejmý. Čekají je oslavy mistrovského titulu. "No, budeme slavit. Spát asi nebudeme. Možná se trochu vyspím v letadle, uvidím. Zase to nechci nijak přehnat. V Praze na letišti na mě bude čekat rodina a já se s ní chci přivítat v pohodě. Moc se těším. Slavit budu s rozumem," prohlásil rozhodně Jiří Dopita.

Jaroslav Martínek, Petrohrad

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz