Dojít do finále, to je sen. Nemáme se za co stydět, ví Schwamberger

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Hodně si přál, aby byl jeho poslední zápas mládežnické kariéry vítězný. Juniorka Sparty celou sezonu válela, oslňovala nápaditým hokejem, pak přestála i dva kritické okamžiky. Jenže kapitán Tomáš Schwamberger ji nakonec na vrchol nedotáhl.

HokejkaTV

Tomáši, jak hodnotíte stříbro?
Chtěli jsme vyhrát, s tím jde do finále samozřejmě každý. Bohužel jsme skončili druzí, což je i tak úspěch. Ale jak se člověk může spokojit s tím, že dostane druhé místo, když měl na dosah ten velký pohár...

Co finálovou sérii s Třincem rozhodovalo?
Já si myslím, že my jsme neproměňovali šance tak jako Třinečtí. Měli jsme přitom obrovské šance. A Třinečtí byli v obraně velmi důrazní, takže jsme se v útočném pásmu těžko dostávali na puk.

Prvního zápasu doma byla velká škoda, viďte? Ten jste měli vyhrát.
Samozřejmě to mělo velký vliv na jejich vítězství, že nás udolali v prodloužení. Tam byla škoda druhé třetiny, kde jsme nehráli tak, jak jsme hrát měli, a dostali jsme dva zbytečné góly v naší přesilovce, což by se nemělo stávat. Hlavně ne ve finále.

Ve druhém zápase jste vedli 2:0, co se potom stalo?
(přemýšlí) Já ani nevím. Dostali jsme tuším jeden takový šouráček, to propadlo gólmanovi, což se stává... Jenže pak tam byly góly z dorážek a střel od modré čáry, což musíme blokovat. Byly to naše chyby a za chyby se platí.

Trenér Třince říkal, že si myslí, že zásadní byl rozdíl mezi gólmany...
Je pravda, že Nick Malík zachytal výborně, ale myslím, že jsme ho hodně trefovali a nebyli jsme důrazní v zakončení. Ve druhém zápase jsme ze začátku stříleli výborně, dali jsme mu hned v první třetině dva góly, ale pak jsme zase přestali.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Co jste si řekli v kabině, když jste přišli ze závěrečného ceremoniálu?
Trenér nám řekl, že je to samozřejmě velký úspěch, že jsme celou sezonu bojovali a byli na vrcholu. Že se nemáme za co stydět. Jelikož pro mě to byl poslední rok v mládeži, tak jsem se potom se všemi kluky rozloučil a snažil jsem se je nějak utěšit, aby nebrečeli.

Hádám, že se vám tahle parta bude opouštět těžko.
Partu jsme měli skvělou. Ze začátku jsem měl trošku problém do ní zapadnout, protože jsem trochu starší než někteří kluci. Ale pak jsme si sedli a všechno šlapalo. Byl to jeden z nejlepších roků.

Jaké byly přednosti té party?
Já si myslím, že jsme měli hodně sebevědomých kluků, kteří se nebáli hrát na kotouči. To byla naše síla, hlavně dopředu. A když jsme dodržovali to, co jsme měli dělat dozadu, tak jsme byli neporazitelní. Jenže play off je jiná soutěž.

Dvakrát jste už byli na lopatě, před play off a ve třetím semifinále. Možná i proto stříbro doceníte.
Samozřejmě. Měli jsme párkrát hodně na kahánku, ale bylo nám přáno. Byli jsme rádi za tu šanci a snažili jsme se ji co nejvíc využít. A došli jsme až do finále.

Jak budete na letošní sezonu vzpomínat jako kapitán sparťanské juniorky?
Jelikož jsem se letos dostal nejdál za tu dobu, co jsem na Spartě, tak na ni asi budu vzpomínat hodně kladně. Taky jsem si zahrál nějaké zápasy v mužích, za což jsem rád. Dojít do finále, to je sen. A ještě ho vyhrát... To se nám bohužel nepodařilo.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz