Dojatý Peterek zářil jako dřív. Dres pod stropem, Pan hráč i „hattrick“

Foto: hcocelari.cz

Sportovní ředitel Třince Jan Peterek i pět a půl let po konci aktivní kariéry ukázal, že to má stále v rukách. Při exhibiční repríze finále 1998 zazářil čtyřmi body a přispěl k výhře Železáren nad Petrou Vsetín 8:4.

HokejkaTV

„Tady se musí neustále dokazovat, že máte výkonnost. Bez toho to v Třinci nejde. Musel jsem ukázat, že jsem na tom dobře,“ usmívá se dnes už osmačtyřicetiletý Peterek, který v duelu se Vsetínem válel jako dřív. Vstřelil dva góly a navrch přidal dvě asistence.

„Mým cílem byl hattrick, ale dvě nahrávky můžeme brát jako gól, takže jsem ho splnil. A došlo i na hattrick Gordieho Howea. Za brankou jsem přilehl Radima Tesaříka a vyzval ho na pěstní souboj. On sice nechtěl, ale i tak to beru jako šarvátku,“ říká pobaveně.

„Myslím, že to byl asi můj nejrychlejší gól v kariéře, ale Roman Čechmánek ještě spal.“

Skóre utkání otevřel už po 14 sekundách. „Myslím, že to byl asi můj nejrychlejší gól v kariéře, ale Roman Čechmánek ještě spal,“ culí se. Peterka parádně našel Richard Král. „Nemohl mě vidět, jenom cítil, že tam někde budu. Klobouk dolů před ním,“ smeká.

Spolupráce Peterka s Králem bavila tribuny, dohromady nasbírali osm bodů. „Ríša je Pan hráč. Moc jsem se na to těšil a jsem rád, že jsem si s ním mohl zahrát.“ Třetím v úderném útoku byl Zdeněk Sedlák. „Vždy byl dřevák, ale teď jsem čuměl, jak hrál dobře.“

„Ríša je Pan hráč. Moc jsem se na to těšil a jsem rád, že jsem si s ním mohl zahrát.“

Pochvalu si od třineckého činovníka vysloužil také brankář Radovan Biegl, který si před kláním dal své tradiční cigárko a předvedl neskutečný výkon. Proti vsetínským legendám se zaskvěl nulou. „Podal životní výkon! Hecnul se,“ líčí skvěle naladěný Peterek.

Aby taky ne, oslavy 90. narozenin klubu se povedly na jedničku, Železárny vyhrály 8:4 a jeho dres s číslem 11 navíc vystoupal pod střechu Werk Areny. „Byl jsem neskutečně dojatý. A co nám vytvořili fanoušci za atmosféru, to nemám slov. Bylo to krásné.“

„Organizace byla náročná, ale bruslení taky. Naštěstí kluci vymysleli pauzy s přáními.“

Právě Jan Peterek byl jedním z hlavních iniciátorů a organizátorů akce. Bylo pro něj těžší vše připravit, nebo zase naskočit do zápasu? „Organizace byla náročná, ale bruslení taky. Naštěstí kluci vymysleli pauzy s přáními a tam jsme si odpočinuli,“ zakončuje.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz